Automatizace skladu a navýšení kapacity o 60 %

05.04.2020 S hrdostí tvrdíme, že se náš závod THIMM pack’n’display ve Všetatech řadí k nejmoderněji vybaveným ve svém oboru v České republice. Digitalizace, robotizace a automatizace výroby je již dnes na velmi vysoké úrovni. Pro zpracování zakázek se zde využívá digitální work flow. Dalším krokem na cestě k Průmyslu 4.0 je automatizace skladu hotových výrobků. THIMM zde investuje ca. 18 mil. Kč do jeho modernizace.
Instalace nových regálů pro automatizaci skladu ve Všetatech

V THIMM pack’n’display ve Všetatech se automatizuje sklad hotových výrobků o ploše ca. 11.500 m2. V současné době se zde instaluje 30 řad regálů, které doplní 2 skladové vozíky.

Ve všetatském závodě se bude využívat moderní digitální technologie a moderní stroje pro skladování. Evidence skladovaného zboží bude probíhat zcela elektronicky. Přehled o uskladněném zboží se zlepší a zaskladnění i vyskladnění materiálu se urychlí a zpřesní.

Díky vysokým regálům bude možné palety se zbožím skladovat až do výšky 9 metrů. Celková kapacita automatizovaného skladu se navýší o 60 %! Max. kapacita skladu se navýší z dosavadních 6.500 kusů na 10.500 kusů palet. Vyrobené obaly se budou skladovat převážně přímo v závodě ve Všetatech. Sníží se tak počet převozů zboží do externích skladů a tím se minimalizujeme riziko poškození zboží, ke kterému by mohlo dojít při převozech. Manipulace s vyrobenými obaly se zefektivní - čím méně se naplněné palety přesouvají, tím menší je riziko poškození palet i přepravovaných obalů a zákazníkům mohou být doručeny palety s exaktně zarovnaným zbožím. (Přesně zarovnané sloupečky obalů jsou důležité zejména pro snadné skladování i rychlou automatickou výrobu.)

Čas nakládky zboží se zkrátí a zákazníkům tak budeme moci dodávat rychleji. Automatizovaný sklad v místě výroby logistické toky v THIMM pack’n’display ještě více zoptimalizuje a odvolávky zakázek tak bude možné zpracovat rychleji.

Díky příkladné angažovanosti zaměstnanců THIMM i externích pracovníků, kteří se tomuto projektu na místě ve Všetatech věnují s obrovskou motivací a nadšením i navzdory aktuální situaci a za ztížených podmínek, počítáme s tím, že automatizovaný sklad bude otevřen dle plánu již v květnu.

Kontakt na THIMM:

Rádi Vám kdykoli poskytneme potřebné informace o našich výrobcích a službách a také o společnosti THIMM, která je předním dodavatelem obalových řešení a partnerem pro distribuci zboží. Vyberte si:

Naše služby pro zástupce médií:

V rubrice pro Média najdete aktuální tiskové zprávy obsahující textový i obrazový materiál. Dotazy zástupců médií týkající se obalů, prodejních stojanů / displejů, obalových systémů, balicích služeb nebo skupiny THIMM Vám rádi zodpoví naše kontaktní osoby pro styk s médii.

Zaměstnání ve společnosti THIMM:

Máte zájem o místo v tomto odvětví? Aktuální nabídky pracovních míst v obalové branži – od operátorů obalových strojů přes prodejní poradce až po vedoucí pracovníky hledejte v naší rubrice Zaměstnání & Kariéra.

Načíst...
Tato webová stránka používá soubory cookie k zajištění nejlepších možných služeb. Vaší návštěvou na www.thimm.cz souhlasíte s Použití souborů cookie.