Praktický test E-Food: Jsou zasilatelské obaly připraveny pro zasílání potravin z e-shopu?

13.02.2019 Pokud jsou potraviny objednávány prostřednictvím digitálních prodejních kanálů, hovoříme o E-Food (Electronic-Food, elektronických potravinách). Na obalové materiály a zásilky E-Food náchylné na teplotu se vztahují právní předpisy. Jaké výzvy v této souvislosti na online obchodníky čekají? A jaké dopady mají obalové materiály E-Food na spotřebitele? Společnost THIMM provedla v Německu na téma E-Food praktický test.
Online prodej potravin - THIMM testoval e-shopy

Objednávky E-Food, které jsou náchylné na teplotu, jsou pro online prodejce často velkou výzvou: Pokud si zákazník objedná současně například mraženou pizzu, jogurty a zeleninu, musí obal pro E-Food splňovat tři různé požadavky na teplotu. Teprve pak lze E-Food přepravovat nezávadně. K tomu je zapotřebí zasilatelský obal, ale také izolační a chladicí prostředek.

V našem praktickém testu E-Food byla jako obalový materiál použita převážně vlnitá lepenka. Podíl obalů z pěnového polystyrenu a plastu EPS a plastových obalů pro E-Food byl menší než 17 %. Spousta e-shopů si uvědomuje, že vlnitá lepenka se vyrábí z obnovitelných surovin a je velmi dobře recyklovatelná, což je podstatná přidaná hodnota. Jako izolace byly použity různé materiály - konopí, bublinková fólie s hliníkovou vrstvou nebo bez ní, vzduchové polštáře a ovčí vlna. Jako chladicí prostředek byly použity pevná chladicí tělesa, gelové obaly a suchý led. Izolace a chladicí prostředky pro E-Food obaly staví spotřebitele částečně před velký problém: likvidace nebo recyklace?

Získejte kompletní informace o praktickém testu E-Food na našem veletržním stánku: Standardy obalů pro E-Food, správa dodavatelů a mnoho dalšího.

Konzultanty společnosti THIMM najdete na veletrhu LogiMAT ve Stuttgart (hala 6, stánek D14).

Další informace najdete i v naší tiskové zprávě.

Kontakt na THIMM:

Rádi Vám kdykoli poskytneme potřebné informace o našich výrobcích a službách a také o společnosti THIMM, která je předním dodavatelem obalových řešení a partnerem pro distribuci zboží. Vyberte si:

Naše služby pro zástupce médií:

V rubrice pro Média najdete aktuální tiskové zprávy obsahující textový i obrazový materiál. Dotazy zástupců médií týkající se obalů, prodejních stojanů / displejů, obalových systémů, balicích služeb nebo skupiny THIMM Vám rádi zodpoví naše kontaktní osoby pro styk s médii.

Zaměstnání ve společnosti THIMM:

Máte zájem o místo v tomto odvětví? Aktuální nabídky pracovních míst v obalové branži – od operátorů obalových strojů přes prodejní poradce až po vedoucí pracovníky hledejte v naší rubrice Zaměstnání & Kariéra.

Načíst...
Tato webová stránka používá soubory cookie k zajištění nejlepších možných služeb. Vaší návštěvou na www.thimm.cz souhlasíte s Použití souborů cookie.