Proč by na obalu nebo displeji neměly chybět ekoznačky?

27.01.2021 Když je pro vás jako pro společnost a/nebo pro vaše zákazníky důležitá udržitelnost, určitě také dbáte na ekologicky šetrná obalová řešení a na distribuci vašich výrobků. Jak to ale sdělujete? Vycházíte z toho, že každý automaticky ví, že vaše obaly jsou udržitelné? – Nenechávejte to náhodě a používejte pro komunikaci uznávané ekoznačky! Ekologická udržitelnost se pro koncové spotřebitele stává stále větším kritériem pro nákup. Ekologicky udržitelný obal, který je šetrný k životnímu prostředí, přitom může hrát rozhodující roli. Nejlepší je zviditelnit ekologické výhody přímo na obalu nebo displeji vhodnou ekoznačkou.

Ekoznačky nebo také ekoštítky jsou symboly, popř. loga, které na první pohled jasně označují, z jakého materiálu byl obal nebo displej vyroben a jaké jsou s tím spojeny ekologické vlastnosti surovin, materiálu nebo recyklace. 

Příslušná ekoznačka informuje koncového spotřebitele o tom, jak zacházet s obalem nebo s displejem po použití a jak mají být správně ekologicky šetrně zlikvidovány. V neposlední řadě ekoznačka zvyšuje dobrý pocit ekologicky smýšlejícího koncového spotřebitele, kterému jasně a zřetelně signalizuje, že to byla správná volba a že koupené zboží bylo zabaleno ekologicky šetrným způsobem. 

Aktuálně se používají různé ekoznačky. Ne všechna jsou oficiálně uznávané a ověřené certifikovanými organizacemi. V THIMM používáme mezinárodně srozumitelné ekoznačky, které můžete využít i vy, v závislosti na použitém materiálu u obalových a displejových řešeních od THIMM. 

  • Symbol recyklace (Möbiova páska)
  • Recyklační kód PAP 20
  • Symbol RESY
  • Ekoznačka VDW „Obnovitelné zdroje - obal z vlnité lepenky - plně recyklovatelný“ 
  • Logo FSC®

Bližší informace o každé z těchto ekoznaček najdete zde. 

Naši odborníci vám rádi poradí, která ekoznačka je pro vaše řešení vhodná, abyste její pomocí vyzdvihli udržitelnost vašeho obalu nebo displeje a na první pohled je tak zviditelnili. 
 

Kontakt na THIMM:

Rádi Vám kdykoli poskytneme potřebné informace o našich výrobcích a službách a také o společnosti THIMM, která je předním dodavatelem obalových řešení a partnerem pro distribuci zboží. Vyberte si:

Naše služby pro zástupce médií:

V rubrice pro Média najdete aktuální tiskové zprávy obsahující textový i obrazový materiál. Dotazy zástupců médií týkající se obalů, prodejních stojanů / displejů, obalových systémů, balicích služeb nebo skupiny THIMM Vám rádi zodpoví naše kontaktní osoby pro styk s médii.

Zaměstnání ve společnosti THIMM:

Máte zájem o místo v tomto odvětví? Aktuální nabídky pracovních míst v obalové branži – od operátorů obalových strojů přes prodejní poradce až po vedoucí pracovníky hledejte v naší rubrice Zaměstnání & Kariéra.

Načíst...