Úspěšná akvizice United Packaging – THIMM expanduje v Polsku

02.10.2019 TOP Packaging, Joint Venture v jihopolském Tychy patřící do skupiny THIMM, úspěšně dokončil akvizici společnosti United Packaging SA ve Skarbimierzi. Již začátkem srpna byla podepsána smlouva s United Packaging – po přezkoumání polským kartelovým úřadem a jeho schválení bylo dokončeno převzetí United Packaging s účinností k 01.10.2019.
Skupina THIMM je v Polsku zastoupena ve dvou závodech: Tychy a Skarbimierz

Společnost United Packaging SA je místním dodavatelem obalů z vlnité lepenky zaměstnávající okolo 100 zaměstnanců. Koupě United Packaging tak umožňuje v budoucnu nejen rozšíření výrobních kapacit v Polsku, ale díky poloze blízko Vratislavi se také zkrátí dodací lhůty polským a mezinárodním zákazníkům. Převzetí United Packaging je strategicky důležitým krokem pro růst skupiny THIMM s hlavním sídlem v německém Northeimu, neboť polský trh je jedním z nejdůležitějších trhů ve střední a východní Evropě. Na polském trhu jsou již zastoupeny mezinárodní velké podniky a mnoho regionálních firem. 

United Packaging – stejně jako TOP Packaging – je Joint Venture skupiny THIMM a španělské skupiny Saica. THIMM zde ovládá podíl 51 %, Saica zbylých 49 %. Skupina Saica je jedním z největších výrobců recyklovaného papíru na vlnitou lepenku. Již od konce 90. let minulého století spolupracují oba rodinné podniky ve strategické prodejní alianci.

Více se dozvíte v naší tiskové zprávě v rubrice pro média.

Kontakt na THIMM:

Rádi Vám kdykoli poskytneme potřebné informace o našich výrobcích a službách a také o společnosti THIMM, která je předním dodavatelem obalových řešení a partnerem pro distribuci zboží. Vyberte si:

Naše služby pro zástupce médií:

V rubrice pro Média najdete aktuální tiskové zprávy obsahující textový i obrazový materiál. Dotazy zástupců médií týkající se obalů, prodejních stojanů / displejů, obalových systémů, balicích služeb nebo skupiny THIMM Vám rádi zodpoví naše kontaktní osoby pro styk s médii.

Zaměstnání ve společnosti THIMM:

Máte zájem o místo v tomto odvětví? Aktuální nabídky pracovních míst v obalové branži – od operátorů obalových strojů přes prodejní poradce až po vedoucí pracovníky hledejte v naší rubrice Zaměstnání & Kariéra.

Načíst...