Bezpečné balení nákladních kol: THIMM představuje inovativní obal na nákladní kola

25.08.2021 Northeim, 25. srpna 2021 – Rodinný podnik THIMM představuje na letošním veletrhu Eurobike inovativní obal pro nákladní kola. Obal z ekologicky udržitelné vlnité lepenky potištěný z několika stran umožňuje rychlé a snadné sestavení a kompletaci zboží a zároveň vysokou bezpečnost při přepravě.
Inovativní obal na nákladní kola.

Zejména ve velkých městech se jako alternativa k autu používají nákladní kola stále častěji: Kromě rodin a doručovacích služeb dnes tento praktický dopravní prostředek využívají také řemeslníci. Aby se rozměrné a těžké jízdní prostředky dostaly bez poškození k příjemci, vyvinula společnost THIMM inovativní přepravní obal z vlnité lepenky. Lze ho individuálně nakonfigurovat pro každý druh nákladního kola, jak vysvětluje Michael Weber, vedoucí podnikové strategie a marketingu: „Náš obal na nákladní kola lze flexibilně přizpůsobit specifickým požadavkům našich zákazníků. Díky tomu je vhodný pro všechny možné typy nákladních kol, ať už s elektrickým pohonem nebo bez, se dvěma, třemi nebo čtyřmi koly. Obal se dále vyznačuje vysokou mírou bezpečnosti při přepravě, stabilitou a udržitelností. Lze ho velmi rychle sestavit a stejně tak rychle do něho umístit zboží.“

Obal se z velké části skládá z udržitelné vlnité lepenky v kvalitě BC v kombinaci s dřevěnou paletou, recyklovatelnými spojovacími prvky a upínacím popruhem. Obvyklé výplňové materiály z pěny nebo fólie v tomto případě nebyly použity. Místo nich zajišťují optimální ochranu nákladního kola během přepravy stabilní polstrování a fixace kol z vlnité lepenky. Jednotlivé přířezy obalu vyrobené z vlnité lepenky se výrobcům a prodejcům dodávají naplocho, svázané na dřevěné paletě a lze je složit v několika málo krocích. Nákladní kolo se jednoduše zasune do otvorů ve dně obalu z vlnité lepenky a zajistí se upínacím popruhem. Díky této inovativní konstrukci se těžké kolo nemusí do obalu ukládat shora. Obalové prvky přebalu se následně umístí na obou stranách nákladního kola a spojí se plastovými uzávěry. Nakonec se jednoduše nasadí víko. Michael Weber k tomu dodává: „Dosud bylo balení tak rozměrných a těžkých nákladních kol velmi často náročným úkolem. Díky snadné manipulaci s obalem na nákladní kola od THIMM lze v procesu balení ušetřit mnoho času. Obal zároveň optimálně chrání drahé zboží před poškozením při přepravě a díky integrované paletě jej lze bezpečně a prostorově úsporně naložit do vozů přepravní společnosti.“

Vzhledem k tomu, že k fixaci jednotlivých součástí při balení se používají zástrčkové uzávěry místo lepicí pásky, obal se při pozdějším otevření nepoškodí odlamovacím nožem či podobným prostředkem. Díky tomu jej lze použít i pro vrácení zboží, například v případě kola na leasing. Později lze obal díky oddělitelným a recyklovatelným materiálům snadno zlikvidovat. Weber dále vysvětluje: „Kromě vysoké funkčnosti dobrý obal zaujme také atraktivním vzhledem. Náš obal na nákladní kola lze proto všestranně potisknout z vnější i vnitřní strany a přizpůsobit individuálním požadavkům. Tím přispíváme k pozitivnímu zážitku příjemců zboží při jeho rozbalování.“

Od 1. do 4. září 2021 se mohou zájemci veletrhu přesvědčit o novém produktu na vlastní oči. Na letošním mezinárodním veletrhu jízdních kol Eurobike (hala B1, stánek 106) THIMM vystavuje obal v kombinaci s nákladním kolem od společnosti Radkutsche. 

O společnosti THIMM

Společnost THIMM Group je vedoucím poskytovatelem řešení pro obaly a distribuci zboží. Portfolio řešení zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Inovativními a udržitelnými řešeními pomáhá společnost THIMM svým zákazníkům se na trhu odlišit a individualizovat. Rodinný podnik ve své Vizi udržitelnosti 2030 předvídá ekonomické, ekologické a sociální výzvy a řeší je. Skupina THIMM si dává za cíl nabízet zákazníkům vždy to nejlepší řešení. Tato silná orientace na zákazníka je hnacím motorem inovační síly a průkopnického ducha společnosti. Za tímto účelem důsledně investuje do rozvoje přítomnosti na trhu a do průkopnických technologií. Rodinný podnik založený v roce 1949 zaměstnává v současné době více než 3 300 zaměstnanců v 21 závodech v Německu, Francii, Polsku, Rumunsku a Česku a v roce 2020 dosáhl ročního obratu přes 605 milionů eur.

Společnost THIMM Packaging Systems jako součást skupiny THIMM nabízí inovativní obaly z různých materiálových kombinací. Spektrum produktů je doplněno službami od vývoje obalů přes služby balení až po logistické řešení. Společnost THIMM Packaging Systems jako specialista na obalové systémy v oblasti průmyslového zboží přesně zná specifické požadavky na kvalitu a procesy a specializuje se na nosné systémy.

/ 2
  • Obal na nákladní kola vyrobený z vlnité lepenky, zavřený víkem.

Jste novinář? Naši pracovníci pro kontakt s médii jsou Vám kdykoliv k dispozici pro dotazy související s tiskem či médii. Jsme tu pro Vás. Napište nám!

Chcete-li dostávat naše aktuální tiskové zprávy e-mailem, přihlaste se prosím k jejich odběru.

Načíst...