Přepravní obal na 3D tiskárny: Stabilní vlnitá lepenka RhinoPlate® od THIMM jako ekologicky udržitelná alternativa dřeva

21.10.2021 Northeim, 21. října 2021 – Pro bezpečnou přepravu 3D tiskáren firmy Kumovis vyvinula společnost THIMM praktické a udržitelné obaly. Při konstrukci vsadili vývojáři z THIMM Packaging Systems především na devítivrstvou vlnitou lepenku RhinoPlate® určenou pro přepravu těžkého zboží a vytvořili tak výhodnou alternativu k běžným přebalům ze dřeva.

Pro bezpečnou přepravu citlivých technických přístrojů je zapotřebí přepravní obal na míru, který nabízí optimální ochranu a odolává veškerým přepravním podmínkám. Vývojáři společnosti THIMM Packaging Systems takový obal vyvinuli pro společnost Kumovis, mnichovský start-up, který vyrábí 3D tiskárny pro výrobu zdravotnických výrobků. U tohoto přepravního obalu na 3D tiskárnu o hmotnosti 500 kg je dřevěný obal nahrazen ekologicky udržitelným řešením ze stabilní devítivrstvé vlnité lepenky, která je ideální pro přepravu těžkého zboží: RhinoPlate®.

Přepravní obal se dodává v plochém stavu, čímž šetří místo. Sada se skládá z palety ve speciální velikosti, upevňovacích prvků ze dřeva, z víka a dvou plášťů z RhinoPlate® včetně uzavíracího systému. Sestavení obalu a umístění těžké tiskárny je zjednodušeno díky promyšlené konstrukci: Víko díky své stabilitě funguje zároveň jako rampa, přes kterou lze citlivé zařízení umístit na paletu bez nutnosti zvedání. Dřevěné prvky, které jsou z vnitřní strany opatřeny PE pěnou a chrání tak proti poškrábání, jsou připevněny k přístroji na paletě a slouží jako ochranná fixace. Tiskárna se následně společně s paletou obalí devítivrstvou vlnitou lepenkou. Ta se upevní pomocí uzavíracího systému THIMM Connect® a vytvoří tak přebal. THIMM Connect® se skládá ze šroubu a pojistné matice, které nevyžadují pomocné prostředky. Michael Weber, vedoucí podnikové strategie a marketingu skupiny THIMM, vysvětluje: „Pomocí jednoduchého zastrkávacího systému THIMM Connect® lze přepravní obal při dodání snadno otevřít bez poškození a opět rozložit na jednotlivé díly, takže je možné ho použít znovu.“ Nakonec se jako víko nasadí rampa. V sestaveném stavu dosahuje přepravní obal výšky téměř dvou metrů.

Vlnitá lepenka RhinoPlate® se může ze 100 % vrátit do recyklačního oběhu. „Stabilní a udržitelnou alternativu materiálu ke dřevu zajišťuje celkem devět vrstev papíru,“ říká Weber. Vlnitá lepenka s certifikací BFSV se vyrábí například v kvalitě CAAC v bavorském závodě v Neuburgu na Dunaji. Na závěr Weber říká: „Vlnitá lepenka RhinoPlate® má o 60 procent nižší hmotnost než srovnatelné dřevěné bedny a vysokou nosnost. Díky odolnosti vlnité lepenky proti vlhkosti se optimálně hodí pro přepravu po celé Evropě a pro zasílání do zámoří, protože vykazuje prvotřídní výsledky při testování za mořského klimatu a odolává extrémním klimatickým podmínkám. Další výhodou je, že obaly na těžké náklady z vlnité lepenky usnadňují známé celní postupy."

O společnosti THIMM

Společnost THIMM Group je vedoucím poskytovatelem řešení pro obaly a distribuci zboží. Portfolio řešení zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Inovativními a udržitelnými řešeními pomáhá společnost THIMM svým zákazníkům se na trhu odlišit a individualizovat. Rodinný podnik ve své Vizi udržitelnosti 2030 předvídá ekonomické, ekologické a sociální výzvy a řeší je. Skupina THIMM si dává za cíl nabízet zákazníkům vždy to nejlepší řešení. Tato silná orientace na zákazníka je hnacím motorem inovační síly a průkopnického ducha společnosti. Za tímto účelem důsledně investuje do rozvoje přítomnosti na trhu a do průkopnických technologií. Rodinný podnik založený v roce 1949 zaměstnává v současné době více než 3 300 zaměstnanců v 21 závodech v Německu, Francii, Polsku, Rumunsku a Česku a v roce 2020 dosáhl ročního obratu přes 605 milionů eur.

Společnost THIMM Packaging Systems jako součást skupiny THIMM nabízí inovativní obaly z různých materiálových kombinací. Spektrum produktů je doplněno službami od vývoje obalů přes služby balení až po logistické řešení. Společnost THIMM Packaging Systems jako specialista na obalové systémy v oblasti průmyslového zboží přesně zná specifické požadavky na kvalitu a procesy a specializuje se na zatížitelné systémy.

/ 3

Jste novinář? Naši pracovníci pro kontakt s médii jsou Vám kdykoliv k dispozici pro dotazy související s tiskem či médii. Jsme tu pro Vás. Napište nám!

Chcete-li dostávat naše aktuální tiskové zprávy e-mailem, přihlaste se prosím k jejich odběru.

Načíst...