Sekaná upečená ve formě z vlnité lepenky: THIMM vyvíjí udržitelné inovace pro řeznictví i potravinářský průmysl

30.04.2019 THIMM vyvinul pečicí formy z vlnité lepenky na sekanou, které se používají k výrobě speciality v Německu zvané ‚Leberkäse‘. Formy se přitom s náplní pečí při 160 °C. Inovativní vlnitá lepenka se vyrábí z papírů ze 100 % primárních vláken, je certifikovaná a plně recyklovatelná. THIMM tyto udržitelné formy na sekanou vyrobil exkluzivně pro společnost Nette Papier GmbH, která je distribuuje na německém trhu.
Forma z vlnité lepenky foodWave® | heatproof pro pečení sekané

„Na pečení sekaných používají průmyslové podniky a řeznictví často hliníkové formy. Hliník však v poslední době bývá často kritizován, že je zdraví škodlivý,“ vysvětluje Michael Weber, vedoucí korporátního marketingu skupiny THIMM. „Naše inovativní pečicí formy na sekanou vyrobené z vlnité lepenky představují zdraví nezávadnou a udržitelnou alternativu.“

Pečicí formy vyrábí společnost THIMM z vlnité lepenky foodWave® | heatproof, která je certifikovaná pro přímý styk s potravinami. K jejich zhotovení se používají výhradně papíry z primárních vláken. Vlnitá lepenka je díky biologické pvrchové úpravě na vodní bázi odolná proti mastnotě a vyznačuje se vysokou hodnotou KIT 12 (KIT je měrná jednotka pro vyhodnocení stupně nepromastitelnosti). Forma je vyrobena z vlnité lepenky typu E a je navržena tak, aby z ní při pečení nic nevytékalo.  Konstrukce je slepena pomocí dvou lepicích bodů. Dá se proto snadno složit a v případě potřeby stohovat. THIMM vyrábí formy na sekanou za přísných hygienických podmínek v závodech certifikovaných podle normy BRC. Kromě toho se pro nepřímý kontakt s potravinami při flexotisku používají certifikované tiskařské barvy.

Michael Weber k tomu dodává: „Naše speciální vlnitá lepenka je nejlepším řešením pro všechny potraviny pečené ve velkovýrobě. Všechny zpracované materiály jsou vhodné pro pečení do 220 °C. Potvrdila to nezávislá zkušební laboratoř. Tepelně odolné pečicí formy jsou tak ideální pro úpravu mletého masa obsahující tuk a vodu. Vymazávání forem na pečení odpadá, i když by to u naší vlnité lepenky bylo dokonce i možné.“

Na německém trhu tyto pečicí formy z vlnité lepenky v současné době distribuuje firma Nette Papier GmbH a jsou k dispozici pro 500, 1000 a 2000 gramů sekané.

Nette Papier GmbH působí na trhu již více než 60 let jako specialista na obalová řešení. V německých pobočkách v Göttingenu, Braunschweigu a Erfurtu, a dále v centrálním skladu v Nempitzu pracuje více než 120 zaměstnanců.

Jako veletržní novinku představí firma Nette Papier inovativní pečicí formy z vlnité lepenky foodWave® | heatproof na IFFA ve Frankfurtu nad Mohanem. Přední mezinárodní veletrh masného průmyslu se koná od 4. do 9. května 2019 a je nejvýznamnější inovační platformou tohoto odvětví.

O společnosti THIMM
Skupina THIMM je vedoucím poskytovatelem obalových řešení a partnerem pro distribuci zboží. Portfolio firmy zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z různých materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Spektrum nabídky doplňuje široká paleta služeb týkajících se obalového segmentu v rámci celého dodavatelského řetězce. K okruhu jejich zákazníků patří známé koncerny vyrábějící značkové zboží napříč všemi obory. Rodinný podnik založený v roce 1949 zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců v 19 závodech v Německu, Česku, Rumunsku, Polsku, Francii a Mexiku a dosahuje ročního obratu přes 601 milionů eur.

  • Michael Weber, Director Corporate Marketing THIMM Group

Jste novinář? Naši pracovníci pro kontakt s médii jsou Vám kdykoliv k dispozici pro dotazy související s tiskem či médii. Jsme tu pro Vás. Napište nám!

Chcete-li dostávat naše aktuální tiskové zprávy e-mailem, přihlaste se prosím k jejich odběru.

Načíst...
Tato webová stránka používá soubory cookie k zajištění nejlepších možných služeb. Vaší návštěvou na www.thimm.cz souhlasíte s Použití souborů cookie.