Skupina THIMM rozšiřuje portfolio obalových řešení z multimateriálů: THIMM Packaging Systems přebírá německou skupinu ISL

15.10.2019 Skupina THIMM s hlavním sídlem společnosti v německém Northeimu pokračuje v růstu a rozšiřuje své portfolio řešení v oblasti obalů z multimateriálů. Dceřiná společnost THIMM Packaging Systems přebírá poskytovatele obalových řešení z pěnových hmot a technických výlisků ISL Schaumstoff-Technik GmbH ve Viernheimu v jižním Hesensku a také ISL Verpackungstechnik GmbH v durýnské Serbě. Skupina ISL zaměstnává na svých dvou německých pobočkách zhruba 250 zaměstnanců. Skupina ISL je specialistou v oblasti obalů z pěnových hmot a multimateriálů pro jednorázové i opakované použití a také pro technické výlisky. Převzetí proběhne po schválení Spolkovým kartelovým úřadem, které se očekává v průběhu příštích týdnů. Na základě dohody nebude kupní cena zveřejněna.
Mathias Schliep, předseda představenstva skupiny THIMM

Skupina THIMM rozšiřuje portfolio obalových řešení z multimateriálů: THIMM Packaging Systems přebírá německou skupinu ISL

„Integrace ISL do skupiny THIMM je významným krokem naší strategie růstu. Rozšíříme tak nejen naše portfolio v oblasti obalů z multimateriálů, ale získáme dvě silné, výkonné evropské pobočky v Německu,“ říká Mathias Schliep, předseda představenstva skupiny THIMM. „Ty po stránce odborné i geografické téměř dokonale doplní naše stávající pobočky.“

Předpoklady pro integraci ISL do rodinného podniku THIMM jsou vynikající: THIMM Packaging Systems a ISL spolupracují na různých úrovních ve vztahu zákazník–dodavatel již od roku 2008 a i společnost ISL je rodinným podnikem s bohatou tradicí. Společnost ISL se specializovala na vývoj a výrobu výlisků z pěnových hmot a na obalová řešení z tvarované pěny a vícecestných komůrkových desek, které se optimálně doplňují s portfoliem produktů THIMM Packaging Systems. Synergie vycházejí také z cílových odvětví obou společností, jako je automobilový průmysl, lékařská technika nebo strojírenství. Tyto dvě německé pobočky skupiny ISL hospodařily v roce 2018 s celkovým obratem 25 milionů eur. Pobočky skupiny ISL v české Dýšině a slovenském Novém Mestě nad Váhom převzaty nebudou.

Obě nové pobočky budou integrovány do sítě skupiny THIMM a vedeny pod značkou THIMM Packaging Systems. „Prostřednictvím nových poboček rozšíříme svou přítomnost a budeme ještě blíže našim zákazníkům,“ říká Jürgen Düvel, jednatel THIMM Packaging Systems. V Německu jsme tak se sedmi pobočkami zastoupeni na celém území, přičemž blízkost obou poboček Germersheim a Viernheim nabízí také obrovské procesní a logistické výhody.

Společnost THIMM Packaging Systems významně přispěla v uplynulých letech ke kontinuálnímu růstu skupiny THIMM. Pět stávajících německých poboček a závody v českém Chotětově a v Mexiku zaměstnávají momentálně celkem 922 zaměstnanců a v roce 2018 zaznamenaly obrat ve výši 177 milionů eur.

O společnosti THIMM
Skupina THIMM je lídrem v poskytování řešení pro balení a distribuci zboží. Portfolio firmy zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, POS & POP produkty, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z různých materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Spektrum nabídky doplňuje široká paleta služeb spojených s balením v rámci celého dodavatelského řetězce. K okruhu zákazníků patří známé koncerny vyrábějící značkové zboží napříč všemi obory. Rodinný podnik založený v roce 1949 zaměstnává více než 3 300 zaměstnanců ve 20 závodech v Německu, Česku, Rumunsku, Polsku, Francii a Mexiku a v roce 2018 dosáhl ročního obratu přes 645 milionů eur.

  • Jürgen Düvel, jednatel THIMM Packaging Systems

Jste novinář? Naši pracovníci pro kontakt s médii jsou Vám kdykoliv k dispozici pro dotazy související s tiskem či médii. Jsme tu pro Vás. Napište nám!

Chcete-li dostávat naše aktuální tiskové zprávy e-mailem, přihlaste se prosím k jejich odběru.

Načíst...
Tato webová stránka používá soubory cookie k zajištění nejlepších možných služeb. Vaší návštěvou na www.thimm.cz souhlasíte s Použití souborů cookie.