THIMM sází na elektřinu z obnovitelných zdrojů energie

26.02.2021 Northeim, 26. února 2021 – Rodinný podnik THIMM bude v budoucnu odebírat proud z obnovitelných zdrojů energie. V roce 2021 je plánován přechod všech závodů THIMM na klimaticky neutrální zelenou elektřinu. Díky tomuto opatření sníží společnost v budoucnu emise CO2 o více než 30 procent. Elektřina s nulovými emisemi CO2 bude odebírána převážně z vodních elektráren.

Na zelenou elektřinu mají přejít všechny výrobní a kancelářské pobočky. Zelená elektřina se tak ve skupině podniků zařadí mezi již využívané udržitelné zdroje. Mathias Schliep, předseda představenstva skupiny THIMM k tomu říká: „Naše obalová řešení na bázi papíru se již velmi dlouho skládají z obnovitelných surovin a lze je kompletně recyklovat. Těší nás, že díky plánované změně teď budeme pro výrobu našich obalů nakupovat klimaticky neutrální elektřinu. Naše obaly tak budou ještě udržitelnější a my děláme další krok ke snížení naší uhlíkové stopy .“

Skupina THIMM již před lety trvale zakotvila efektivní využívání energie v provozu: V roce 2013 byly podle normy DIN EN ISO 50001 certifikovány první výrobní závody a zapojily se tak do úkolu neustále zlepšovat energetickou účinnost. „Přechod od šedé elektřiny k zelené je logickým důsledkem našich dosavadních opatření,“ vysvětluje dále Schliep. „V naší nové energetické koncepci, která je aktuálně integrována do firemní strategie, jsou definovány měřitelné cíle energie. Tak získáme neustálý přehled o našem ekologickém používání zdrojů.“

Spotřeba proudu ve skupině THIMM činila naposledy 54 350 000 kilowatthodin. V posledních čtyřech letech se spotřeba zvýšila o 4,2 procenta, což je vzhledem k rostoucímu objemu výroby neúměrně méně. M. Schliep k tomu dodává: „Naše investice do moderních technologií a inovativních výrobních zařízení se zde vyplácí. Už ve střednědobém horizontu vedou tyto investice k úspoře energie. Přechodem na ekologickou elektřinu tak v budoucnu zamezíme vzniku odhadem 19 131 tun oxidu uhličitého ročně.

V závislosti na regionální dostupnosti se v německých pobočkách bude ekologická elektřina odebírat z vodních elektráren. Závody THIMM ve Francii a východní Evropě plánují přechod prostřednictvím místních dodavatelů elektřiny, kteří pak budou provádět potřebná označení certifikátů o původu zelené elektřiny.

Závěrem dodává M. Schliep: „Ekonomické úspěchy a podnikatelská odpovědnost jsou v THIMM úzce propojeny. Kromě ekologických výzev očekáváme také výzvy ekonomické a sociální, abychom je mohli úspěšně splnit. Nejlepší řešení tak můžeme dodávat i těm zákazníkům, kteří mají ohledně udržitelnosti zvýšené požadavky. Jako odpovědný rodinný podnik přitom jednáme vždy udržitelně a myslíme na budoucnost. Jsme na dobré cestě k dosažení naší strategické vize.“

O společnosti THIMM

Společnost THIMM Group je vedoucím poskytovatelem řešení pro obaly a distribuci zboží. Portfolio řešení zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Inovativními a udržitelnými řešeními pomáhá společnost THIMM svým zákazníkům se na trhu odlišit a individualizovat. Rodinný podnik ve své Vizi udržitelnosti 2030 předvídá ekonomické, ekologické a sociální výzvy a řeší je. Skupina THIMM si dává za cíl nabízet zákazníkům vždy to nejlepší řešení. Tato silná orientace na zákazníka je hnacím motorem inovační síly a průkopnického ducha společnosti. Za tímto účelem důsledně investuje do rozvoje přítomnosti na trhu a do průkopnických technologií. Rodinný podnik založený v roce 1949 zaměstnává v současné době více než 3 400 zaměstnanců v 21 závodech v Německu, Francii, Polsku, Rumunsku a Česku a v roce 2019 dosáhl ročního obratu přes 623 milionů eur.

Jste novinář? Naši pracovníci pro kontakt s médii jsou Vám kdykoliv k dispozici pro dotazy související s tiskem či médii. Jsme tu pro Vás. Napište nám!

Chcete-li dostávat naše aktuální tiskové zprávy e-mailem, přihlaste se prosím k jejich odběru.

Načíst...