THIMM ve Všetatech investuje do nového, vysoce moderního stroje na výrobu vlnité lepenky

10.05.2021 Northeim/Všetaty, 10. května 2021 – Pomocí rozsáhlého investičního balíčku pokračuje výrobce obalů a displejů THIMM v rozvoji svého českého výrobního závodu ve Všetatech. Primárně se jedná zejména o instalaci nového, vysoce moderního zvlňovacího stroje, který byl uveden do provozu na začátku roku.
Nový zvlňovací stroj v Česku

134 metrů dlouhý zvlňovací stroj MF-A s válečkovou logistikou bavorského výrobce strojů BHS Corrugated Maschinen- und Anlagenbau má pracovní šířku 2,80 metrů a pracuje rychlostí 400 metrů za minutu. Instalací nového stroje zvýšila společnost THIMM kapacitu pro výrobu vlnité lepenky v českém závodě až o 30 procent. Navýšením výrobní kapacity může všetatská pobočka dosáhnout  obratu až 2 miliardy korun ročně. Vyrábí se zde typy vln E, B, C, T, EE, EB, BC, F a FE.

Michael Weber, vedoucí podnikové strategie a marketingu skupiny THIMM: „Nový zvlňovací stroj může optimálně zpracovávat digitálně potištěné role a je tak vhodný jak pro velké, tak i malé série. Díky tomu můžeme ještě lépe plnit požadavky našich zákazníků na menší objednaná množství a kratší dodací lhůty. Moderní stroj má také vlastní systém kontroly kvality. Investicí do nového zvlňovacího stroje dále zvýšíme konkurenceschopnost našeho velmi dobře zavedeného českého závodu.“ Nový zvlňovací stroj přesvědčí i v oblasti udržitelnosti. Ve srovnání s předchozím strojem je spotřeba energie na výrobu jednoho metru čtverečného až o 15 procent nižší.

Společnost THIMM také investovala do nového meziskladu, přípravny lepidla a do větší skladu na role. Kromě toho byla rozšířena výrobní hala a byly pořízeny nové elektrické vysokozdvižné vozíky. Celkem společnost na pobočce investovala asi 10 milionů eur.

Také zaměstnancům pobočky přináší investice nové možnosti a výzvy. Michael Weber: „Pro týmy ve výrobě je uvedení do provozu takového komplexního a moderního zařízení atraktivním a zajímavým úkolem. Díky týmové práci a podpoře ze strany našich dalších závodů na výrobu obalů se ho podařilo velmi dobře zvládnout.“

O společnosti THIMM

Společnost THIMM Group je vedoucím poskytovatelem řešení pro obaly a distribuci zboží. Portfolio řešení zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Inovativními a udržitelnými řešeními pomáhá společnost THIMM svým zákazníkům se na trhu odlišit a individualizovat. Rodinný podnik ve své Vizi udržitelnosti 2030 předvídá ekonomické, ekologické a sociální výzvy a řeší je. Skupina THIMM si dává za cíl nabízet zákazníkům vždy to nejlepší řešení. Tato silná orientace na zákazníka je hnacím motorem inovační síly a průkopnického ducha společnosti. Za tímto účelem důsledně investuje do rozvoje přítomnosti na trhu a do průkopnických technologií. Rodinný podnik založený v roce 1949 zaměstnává v současné době více než 3 300 zaměstnanců v 21 závodech v Německu, Francii, Polsku, Rumunsku a Česku a v roce 2020 dosáhl ročního obratu přes 605 milionů eur.

/ 2
  • Zvlňovací stroj se surovým papírem
  • Michael Weber, vedoucí podnikové strategie a marketingu skupiny THIMM

Jste novinář? Naši pracovníci pro kontakt s médii jsou Vám kdykoliv k dispozici pro dotazy související s tiskem či médii. Jsme tu pro Vás. Napište nám!

Chcete-li dostávat naše aktuální tiskové zprávy e-mailem, přihlaste se prosím k jejich odběru.

Načíst...