Praktický test elektronického obchodování

e-commerce-onlineshop-e-shop-zasilatelsky-internetovy-obchod-online-THIMM.jpg

Správa obalů a logistika již ve verzi 4.0? Online prodej v posledních letech neustále roste. S tím stoupá také objem obalů a zásilek. V loňském roce to bylo o 5,9 % více ve srovnání s rokem předcházejícím. Co to pro online prodejce a zákazníky znamená?

„Abychom našli odpovědi, provedli jsme praktický test elektronického obchodování,“ říká Björn Bartram, Senior Manager THIMM. „Nejdříve jsme analyzovali nejziskovější obory s nejlepšími online prodejci. Abychom získali reálná data, vytvořili jsme simulaci běžného dne. Zadali jsme asi 100 online objednávek na nejrůznější produkty každodenní potřeby. Dodací lhůty: až 24 pracovních dnů. Již v případě nákladů na dodání se projevily obrovské rozdíly. Záclonová tyč v hodnotě 14 eur nám byla dodána zdarma, za 4,95 eur, ale také i za 34,95 eur. Čím e-shopy vysvětlují tyto rozdíly? Je tu potenciál k optimalizaci obalů, procesů, služeb a efektivity?

Analýza by měla být provedena vždy jednotně pro všechny části obalového a logistického řetězce. To je důležité, protože tyto části na sebe téměř vždy navazují. S naším praktickým testem online prodejců bychom chtěli poukázat na potenciál ke zlepšení procesů a nákladů.“

Podrobné výsledky našeho praktického testu si můžete vyžádat jako bezplatnou brožuru.

Načíst...