Nové obrandované zasilatelské krabice snížily e-shopu Eva.cz náklady a zefektivnily balící proces

2019-EVA-obaly-pro-eshop-zasilani-THIMM.jpg

Společnost Zásobování a.s. provozuje internetový obchod Eva.cz a kamenou prodejnu Eva. Od roku 2000 vyřídili přes 1,5 milionu objednávek. Prodává a svým zákazníkům posílá různé druhy spotřebního zboží (drogerie, elektronika, hračky atd.)

Dříve, jako většina e-shopů posílali objednané zboží v již použitých kartonech od naskladněného zboží. Jednalo se zejména o objemnější krabice, které brigádník rozřezával do plochého stavu, třídil a připravoval pro další použití. Jako výplň předimenzovaných krabic se používala drť z nepoužitých roztříděných krabic a mačkaný zbytkový papír z tiskáren. S narůstajícím množstvím objednávek se třídění a nejednotnost použitých obalů stalo ekonomicky nevýhodné a neefektivní. Bylo na čase, aby si e-shop Eva.cz zajistil vlastní obrandované zasilatelské krabice ve správně zvolených rozměrech.

Analýza balicího procesu v EVA.cz proběhla na podzim 2017 a byly navrženy čtyři rozměry zasilatelských krabic, které byly během náročného předvánočního období testovány. V druhé fázi pak byly testovány další dva rozměry pro objemné zásilky. Dnes e-shop EVA.cz používá šest rozměrů zasilatelských krabic, které zásadně optimalizovaly balící proces a při porovnání časových a finančních nákladů e-shop uznal, že se mu více vyplatí kupovat krabice nové, než využívat použité a v konečném důsledku ušetří.

Celý balící proces se značně zjednodušil. Balič přesně ví, kterou zasilatelskou krabici má pro které zásilky použít. Nemusí dlouho hledat ten správně velký obal. Jeho práce se zjednodušila a zrychlila. Odpadá třídění použitých dodavatelských kartonů a s tím spojená logistika. Velikost zasilatelských krabic byla navržena tak, aby obaly byly ideálně kombinovatelné pro vyskládání na paletě. Čím lépe se zasilatelské krabice na paletu vyskládají, tím méně prázdného prostoru vznikne a paleta je tak lépe vytížena, Díky novým zasilatelským krabicím lze na paletě stohovat zásilky až do výše 2 metrů. Kamion je tak lépe vytížen a náklady na přepravu se tak snižují.

Reakce zákazníků byla pozitivní. Mají méně obalového materiálu na likvidaci. E-shop má přehled o svých skladových zásobách obalů a doobjednává jen ty, které právě potřebuje. Šest velikostí zasilatelských krabic optimalizuje balení a snižuje množství výplňového materiálu.

Šest velikostí zasilatelských krabic optimálně pokryjí různorodost zasílaného zboží

  • odpadá skladování a třídění použitých dodavatelských kartonů 
  • šest velikostí zasilatelských krabic optimalizují a snižují množství výplňového materiálu
  • lepší vytíženost palety
  • zjednodušení a zrychlení balení zboží

Zviditelnění loga na vlastní zasilatelské krabici

  • výrazné logo na zasilatelské krabici podpoří image e-shopu
  • správně potištěná zasilatelská krabice přispívá k upevnění vztahů se zákazníkem
  • potisk loga na zasilatelské krabici zviditelní značku e-shopu během celého logistického procesu
Načíst...