Potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám pro společnost Nette Papier

pripadove-studie-nette-papier-ekologicky-ekologicka-alternativa-hlinikove_misky-THIMM.jpg

Odpovědný postoj vůči životnímu prostředí patří k hlavním společenským výzvám. Ekologické uvažování má velký význam také ve světě obalů. Pozornost se soustředí na udržitelný vývoj ekologických obalů z vlnité lepenky a také na potravinářské obaly v obchodě. Tento odpovědný přístup k životnímu prostředí získává v mnoha podnicích vysokou prioritu. Velký potenciál, pokud jde o přínos pro životní prostředí, spatřuje v obalech z vlnité lepenky také společnost Nette Papier.

Udržitelný potravinářský obal z vlnité lepenky jako alternativa k hliníkovým miskám

Pro společnost Nette Papier vyvinula firma THIMM ekologický potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám, který je optimální a udržitelnou alternativou k hliníkovým miskám nebo k miskám s vrstvou PE či silikonu. Výsledkem společné práce na vývoji obalu je potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám, jehož velikost lze přizpůsobit výrobkům nejrůznějšího tvaru. Nabízí široké spektrum použití a ideálně se hodí pro výrobky, které obsahují tuk a olej. Obaly lze dodat jako  plochém stavu nebo již sestavený. Potraviny je možné dodávat přímo v certifikovaných potravinářských obalech, takže se nemusí vícekrát přebalovat.

Nette Papier působí na trhu již více než 60 let jako specialista na obalová řešení. K filosofii podniku patří zlepšovat realizovatelné a okamžitě a prakticky řešit přání a požadavky zákazníků. Od jednoduchých papírových tašek až po multifunkční obalové systémy přináší firma Nette Papier široký výběr praktických a atraktivních obalových řešení v nejrůznějších oborech. Zrakový vjem hraje svou roli zejména v odvětví cateringu a prodeje take-away, a proto kromě lahodných potravin musí přesvědčit i jejich obal svou individuální optikou, kvalitou a funkčností a také praktickou manipulací. Obal hraje důležitou roli i v procesu prodeje: potraviny se musí před odesláním bezpečně zabalit. Kromě toho se s ohledem na naše životní prostředí v rostoucím odvětví e-commerce klade stále větší důraz na udržitelné a recyklované suroviny a certifikované výrobky.

Společnosti THIMM a Nette Papier spatřují v certifikovaném potravinářském obalu z vlnité lepenky odolnému vůči vysokým teplotám udržitelnou alternativu k hliníkovým miskám nebo k miskám s vrstvou PE či silikonu. Díky tomuto ekologickému uvažování vytváří firma Nette Papier nové standardy pro odpovědný přístup k životnímu prostředí ve světě obalů.

Michael Nette, jednatel společnosti Nette Papier našel ve společnosti THIMM partnera pro vývoj ekologického potravinářského obalu orientovaného na budoucnost a o vzájemné spolupráci říká:

„S firmou THIMM jsme společně mysleli na budoucnost!“

Certifikovaný potravinářský obal z vlnité lepenky k ohřevu potravin

100% nezávadný přímý styk s potravinami u potravinářského obalu odolného vůči vysokým teplotám

 • Speciální papír potravinářského obalu odolného vůči vysokým teplotám se skládá ze 100 % z papíru z primárních vláken a je certifikován pro nezávadný přímý styk s potravinami
 • K výrobě potravinářského obalu odolného vůči vysokým teplotám se používají vybrané suroviny z certifikovaných zdrojů (FSC®/PEFC)
 • Potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám se vyrábí s použitím škrobového lepidla za nejpřísnějších hygienických podmínek v závodě certifikovaném podle standardu BRC / loP
 • Podle standardu BfR 36-2 představuje potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám ideální řešení pro ohřev potravin v mikrovlnné a klasické troubě
 • Potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám je certifikován pro použití v troubě při teplotě 180 °C po dobu až 180 minut a při tepotě 220 °C po dobu až 30 minut. Je možné certifikovat další technické parametry.
 • Díky speciálně vyvinuté konstrukci nabízí potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám rozmanité možnosti použití pro výrobky obsahující tuk a olej (Hodnota KIT > 12)

Stohovatelný potravinářský obal jako udržitelná alternativa k hliníkovým miskám

 • Podle přání lze potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám dodávat v plochém stavu nebo už sestavený
 • Potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám je možné kdykoli znovu zavřít
 • Potraviny lze dodávat také přímo v potravinářském obalu, takže se nemusí vícekrát přebalovat
 • Potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám jako ekologická alternativa k hliníkovým miskám nebo miskám s vrstvou PE či silikonu
 • Vysoká efektivita a jednoduchá manipulace: Potravinářský obal odolný vůči vysokým teplotám lze jednoduše sestavit pomocí čtyř „zacvaknutí“ a může se stohovat
 • Snadná likvidace potravinářského obalu neobsahujícího silikon
Načíst...