Obaly

obal-prepravni-obal-prodejni-obal-zasilatelsky-obal-karton-THIMM.jpg

Standardizované obaly a individuální obalová řešení z vlnité lepenky nakoupíte nejlépe u THIMM: Společnost THIMM jako výrobce obalů byla založena již v roce 1949. Pro vaše optimální obalová řešení dnes pracuje více než 2 500 zaměstnanců. Profitujte z našich mimořádných zkušeností ve všech obalových sektorech.

Druhy obalů

Klopové krabice

Klopové krabice z vlnité lepenky podle FEFCO 02 jsou praktickým druhem obalu pro zabalení vašeho zboží. Klopové krabice se hodí k balení malých i velkých, křehkých i robustních, těžkých i lehkých výrobků. Nabízíme vám skládací krabice ve standardních rozměrech již od malého počtu kusů nebo individuální obaly na míru. Objednejte si své obaly s potiskem nebo bez potisku z hnědé nebo bílé vlnité lepenky – podle svého přání. U THIMM dostanete klopové krabice přímo od výrobce obalů, a tedy za příznivou cenu.

Regálové obaly

Prodejní regálové obaly přepravují vaše výrobky bezpečně, v prodejně jsou rychle umístěny a zajišťují perfektní prezentaci zboží na místě prodeje. Hovorově se regálovým obalům říká často Shelf Ready Packaging (krátce: SRP), což definuje požadavky: snadná identifikace, snadné otvírání, snadné umístění, snadný prodej a snadná likvidace. Regálový obal tím pokrývá požadavky výrobců, dodavatelů, obchodu a koncových zákazníků.

Přířezy z vlnité lepenky

Přířezy z vlnité lepenky jsou ideální pomůckou pro balení a přepravu zboží. Tyto nenápadné přířezy jsou velmi všestranné: Přířezy z vlnité lepenky lze například použít na zakrytí palet, jako mezivrstvu k zajištění palet, jako pohledovou ochranu u vícecestných obalů, jako polstrování palet a k mnoha dalším účelům. U THIMM, přímo u výrobce obalů, obdržíte přířezy z vlnité lepenky na míru za příznivou cenu.

Tvarové výseky

Tvarové výseky z vlnité lepenky patří v katalogu FEFCO do číselného okruhu 02, 04 a 07. Vyrábějí se pomocí tak zvaného vysekávacího stroje z přířezu z vlnité lepenky. Na strojích jsou umístěny vysekávací nože a řezné linie. U THIMM, přímo u výrobce obalů, obdržíte tvarové výseky z vlnité lepenky ploché a rotační. U rotačních výseků profitujete mimo jiné z vysoké produktivity a krátkých dob příprav i v případě velkoformátových obalů. Ploché výseky se hodí zejména pro komplexní obalové konstrukce, například pro malé vysekávané otvory, a pro náročné perforace, například u regálových obalů.

Krabice s víkem

Krabice z vlnité lepenky s víkem podle Fefco 03 jsou mimo jiné známé také pod označením kartonová krabice s víkem, obal s víkem, nasazovací krabice. Obaly s víkem se skládají minimálně z jednoho horního dílu (víko) a jednoho dolního dílu (dno). O vícedílných krabicích s víkem se hovoří, pokud se skládají z jednoho horního a jednoho dolního dílu, které jsou nasazeny přes trup. V případě krabic s víkem dále rozlišujeme mezi lepenými a nelepenými obaly.

Zasilatelské obaly

Zasilatelské obaly (nebo zasilatelské kartony) z vlnité lepenky umožňují a pomáhají zasílání zboží koncovému spotřebiteli. Jako výrobce obalů pro vás dokážeme vyrobit spolehlivé standardní obaly, například kartony DHL, obaly na maxi zásilky nebo klopové krabice za příznivou cenu. U THIMM dostanete přímo z výroby obalů i individuální zasilatelské obaly například s nevšedním tiskovým obrazem nebo s bezpečnostním uzávěrem.

Prodejní obaly

Jako prodejní obaly jsou definovány obaly, které jsou koncovému spotřebiteli nabízeny jako jednotka sestávající ze zboží a obalu. Neboť prodejní obaly obvykle končí u soukromého koncového spotřebitele, podléhají výrobci a obchodníci podle obalového zákona platného od začátku roku 2019 povinnosti být účastníkem systému pro sběr a recyklaci obalů. Tím je zajištěna ekologická recyklace prodejních obalů. Prodejní obaly z vlnité lepenky jsou udržitelnou a ekologickou alternativou k obalům z umělé hmoty, skla nebo kovu, neboť se skládají ze 100 % z obnovitelných zdrojů a lze je téměř kompletně recyklovat. Prodejní obaly jsou často opatřeny potiskem. Podporují tak propagaci značky a zboží v prodejně a také odbyt na místě prodeje. Nakupte prodejní obaly z vlnité lepenky přímo u výrobce a zajistěte si nejlepší cenu.

Obaly FEFCO

FEFCO je mezinárodní kód pro popis obalů z plné a vlnité lepenky. Vzhledem k tomu, že se kód FEFCO používá po celém světě, lze tak obaly klasifikovat nezávisle na jazyce. Existuje devět různých kategorií FEFCO. Každý kód FEFCO se skládá ze čtyř čísel. První dvě čísla určují základní typ obalu.

 

Zásobníky

V případě zásobníků z vlnité lepenky se jedná o tvarové výseky. Zásobník jako obal se výborně hodí pro přepravu a prezentaci zboží v maloobchodě. Zásobníky jsou díky své konstrukci určené pro ruční, poloautomatizované a automatizované balicí linky. Zásobníky jsou často známé také pod označením bedýnky.

Stěhovací krabice

Stěhovací krabice pro více prostoru, lepší ochranu a ergonomii koupíte nejlépe přímo u výrobce obalů: zajistíte si tak nejlepší cenu a mimořádnou kvalitu. U skupiny THIMM dostanete stěhovací krabice, které vám poskytnou výrazně příjemnější pohodlí při přenášení, vykazují konstrukční zvláštnosti pro vyšší stabilitu a mnoho vlastností, které vám usnadní stresující stěhování. Vyhněte se chybným koupím standardních stěhovacích krabic, které vás jen rozčílí, a informujte se zde u odborníků na obaly.

Dárkové obaly

Dárkové obaly pro výrobce značkového zboží kupte přímo od výrobce obalů: u THIMM dostanete dárkové obaly s individuální konstrukcí a potiskem pro vaše prodejní akce. Naši obaloví vývojáři umí vyvinout dárkové obaly z vlnité lepenky pro každý výrobek (např. lahve na nápoje, cukrovinky, kosmetiku, výrobky pro péči atd.). Do dárkových obalů je možné přibalit i reklamní nebo doplňkové výrobky (např. lahve s pivem s půllitrem). Zvyšte váš prodejní úspěch v obchodě pomocí inovativních dárkových obalů!

Potravinářské obaly z vlnité lepenky

Pro ochranu potravin před vnějšími vlivy nabízí společnost THIMM různá řešení z vlnité lepenky pro přímý a nepřímý styk s potravinami. Pro přímý styk s mastnými a vlhkými výrobky je v nabídce například inovativní druh vlnité lepenky foodWave®, který lze navíc bez problémů recyklovat.
K výrobě této vlnité lepenky zpracováváme – za přísných hygienických podmínek podle standardu BRC – kvalitní papír z čerstvých vláken. Kromě toho se používají výhradně certifikované tiskové barvy, které jsou pro styk s potravinami velmi vhodné. Řada foodWave® tedy odráží duch inovací společnosti THIMM!

Uzavíratelný obal

Integrované bezpečnostní uzávěry umožňují ochranu krabice před neoprávněným otevřením. S uzávěry THIMM secureLock, THIMM parcelProof a THIMM Click&Safe a se samolepicími uzávěry můžete ochránit velmi hodnotné nebo citlivé zboží před manipulací a plagiáty. Váš koncový zákazník chce při nákupu získat jistotu, že obdrží objednané a nepoužité originální zboží.
Ve zdravotnictví se již na obaly vztahují přísné požadavky s ohledem na ochranu výrobků, aby se zabránilo jejich napodobování a vyloučilo se tak jakékoli zdravotní riziko.

Obaly z vlnité lepenky jsou udržitelné

Obaly lze použít jako jednocestná nebo vícecestná obalová řešení. U THIMM obdržíte udržitelné a ekologické obaly z vlnité lepenky. Velká výhoda ve srovnání s jinými obalovými materiály: kartony z vlnité lepenky sestávají z obnovitelných surovin. V naší výrobě vlnité lepenky používáme surový papír a lepidlo. Je to výhodné pro životní prostředí a také to zajišťuje vysoké hodnoty sympatie. Obaly z vlnité lepenky lze po použití kompletně recyklovat! Mnoho firem proto vědomě používá obaly z vlnité lepenky, neboť koncový spotřebitel je může bez problémů vrátit do recyklačního oběhu. Ekologická udržitelnost je a zůstává trendem a je důležitým faktorem pro strategie firem nebo rozhodování zákazníků o koupi. Navíc použité obaly na bázi papíru mají velkou hodnotu a kupují se na volném trhu.

Multimateriálové obaly od THIMM lze často použít jako vícecestná řešení. I u těchto obalů jde primárně o zpracování vlnité lepenky, ta se však dále kombinuje s různými materiály.

 

Koupit obaly: THIMM je váš výrobce obalů

Náš rodinný podnik založil v roce 1949 Walter Felix Thimm. Dnes pro vás a vaše obaly pracuje více než 3 000 zaměstnanců! Lidé jsou duší naší firmy, jsou neuvěřitelně nadšení pro všechno nové a jsou součástí naší tvůrčí rodiny: Hledáte nejlepší obalové řešení pro balení a prezentaci vašich výrobků? Naši poradci vám je rádi představí a již teď se těší na vaši poptávku.

Od přepravních obalů s funkcí ochrany po prodejní regálové obaly, přes reklamní a vystavovací prodejní stojany až po prodejní obaly s kvalitním tiskem – naši obaloví vývojáři a designéři pro vás vyvíjejí a navrhují to nejlepší řešení. A naši technologové obalových prostředků dnes vyrábějí vaše obaly z vlnité lepenky na mnoho pobočkách, takže jsou zastoupeni i ve vaší blízkosti.

Managament kvality pro vaše obaly

Řízením kvality v THIMM stanovujeme měřítka pro vaše obaly: Řízení výroby, hygieny i environmentální management se řídí podle mezinárodních standardů a představuje přesvědčivou kvalitu a ověřenou bezpečnost vašich obalů. Prostřednictvím integrovaného, systematického řízení kvality a nejmodernějších výrobních postupů a procesů údržby, jako jsou lean management a Total Productive Maintenence, zajišťujeme stálou vysokou kvalitu výrobků i procesů na všech pobočkách skupiny THIMM. V našich zkušebních laboratořích testujeme vaše obaly podle mezinárodních standardů a norem. Těmito zkouškami materiálu a obalů zajišťujeme, že jsou dodrženy všechny požadavky. Například kontrolujeme pevnost proti protržení u papíru, abychom zjistili odpor, kterému papír odolává při postupně se zvyšujícím tlaku až po protržení. Tuto zkoušku lze provést s papírem, surovinou pro výrobu vlnité lepenky i s lepenkou. Informujte se zde o zkouškách obalů jako je zkouška pádem nebo pevnost v tlaku na hranu.
Díky centrálnímu plánování výroby a centrálním logistickým službám reagujícími na požadavky, například metodou Supplier Management Inventory (SMI) s elektronickou výměnou dat (EDI), nabízíme vašim obalům velkou jistotu v zásobování a dodavatelskou flexibilitu.

Potisk obalů: reklama zadarmo!

Potisk obalů jako recept na úspěch: Jedním z hlavních nástrojů oddělení marketingu jsou vždy obaly. Díky potisku obalů můžete využít šest cenných reklamních ploch, často v obrovských nákladech, pro své marketingové cíle: a to šest ploch vašich obalů! Ve skupině THIMM pro vás máme k dispozici nejmodernější technologie pro potisk obalů:

  • Flexo-předtisk (technologie Belt) na obaly
  • Flexo-předtisk (centrální válec) na obaly
  • Flexo-přímý tisk na obaly
  • Offsetový tisk na obaly
  • Digitální tisk na obaly

 

Výborný tisk na obaly
Výborný tisk na obaly

Že skupina THIMM je odborníkem na potisk obalů, potvrdil i svaz Flexodruck Fachverband e.V.: cenu DFTA 2019 získal tiskový obraz na obal v kategorii „Předtisk vlnité lepenky“. Dalším vítězem, v kategorii „Digitální potisk obalu“, se stal tiskový obraz na displej. Obě ocenění dokazují nároky na kvalitu skupiny THIMM v potisku obalů.
Nechejte i vy opatřit své obaly individuálním potiskem! THIMM jako výrobce obalů vám samozřejmě nabídne i další obvyklé tiskové postupy. Rádi vám ukážeme rozdíly a najdeme pro vaše obaly nejlepší tiskové řešení. Kontaktujte nás a vyžádejte si poradenství ohledně potisku.

Obaly s potiskem:

Kontaktujte nás – i pro vaše požadavky máme ten nejlepší obal!

Hledáte standardní obaly? Prohlédněte si náš e-shop: v našem e-shopu na www.kartonara.de najdete standardizované obaly a příslušenství s přidanou hodnotou pro průmyslové i soukromé použití. Zajímají vás individuální obaly nebo hledáte kontaktního partnera pro vaše speciální téma? Obraťte se přímo na nás. Naši pracovníci vám rádi pomohou.

Načíst...