Obaly

obal-prepravni-obal-prodejni-obal-zasilatelsky-obal-karton-THIMM.jpg

Standardizované obaly a individuální obalová řešení z vlnité lepenky nakoupíte nejlépe u THIMM: Společnost THIMM jako výrobce obalů byla založena již v roce 1949. Pro vaše optimální obalová řešení dnes pracuje více než 2 500 zaměstnanců. Profitujte z našich mimořádných zkušeností ve všech obalových sektorech.

Druhy obalů

Klopové krabice

Klopové krabice z vlnité lepenky podle FEFCO 02 jsou praktickým druhem obalu pro zabalení vašeho zboží. Klopové krabice se hodí k balení malých i velkých, křehkých i robustních, těžkých i lehkých výrobků. Nabízíme vám skládací krabice ve standardních rozměrech již od malého počtu kusů nebo individuální obaly na míru. Objednejte si své obaly s potiskem nebo bez potisku z hnědé nebo bílé vlnité lepenky – podle svého přání. U THIMM dostanete klopové krabice přímo od výrobce obalů, a tedy za příznivou cenu.

Regálové obaly

Prodejní regálové obaly přepravují vaše výrobky bezpečně, v prodejně jsou rychle umístěny a zajišťují perfektní prezentaci zboží na místě prodeje. Hovorově se regálovým obalům říká často Shelf Ready Packaging (krátce: SRP), což definuje požadavky: snadná identifikace, snadné otvírání, snadné umístění, snadný prodej a snadná likvidace. Regálový obal tím pokrývá požadavky výrobců, dodavatelů, obchodu a koncových zákazníků.

Přířezy z vlnité lepenky

Přířezy z vlnité lepenky jsou ideální pomůckou pro balení a přepravu zboží. Tyto nenápadné přířezy jsou velmi všestranné: Přířezy z vlnité lepenky lze například použít na zakrytí palet, jako mezivrstvu k zajištění palet, jako pohledovou ochranu u vícecestných obalů, jako polstrování palet a k mnoha dalším účelům. U THIMM, přímo u výrobce obalů, obdržíte přířezy z vlnité lepenky na míru za příznivou cenu.

Tvarové výseky

Tvarové výseky z vlnité lepenky patří v katalogu FEFCO do číselného okruhu 02, 04 a 07. Vyrábějí se pomocí tak zvaného vysekávacího stroje z přířezu z vlnité lepenky. Na strojích jsou umístěny vysekávací nože a řezné linie. U THIMM, přímo u výrobce obalů, obdržíte tvarové výseky z vlnité lepenky ploché a rotační. U rotačních výseků profitujete mimo jiné z vysoké produktivity a krátkých dob příprav i v případě velkoformátových obalů. Ploché výseky se hodí zejména pro komplexní obalové konstrukce, například pro malé vysekávané otvory, a pro náročné perforace, například u regálových obalů.

Krabice s víkem

Krabice z vlnité lepenky s víkem podle Fefco 03 jsou mimo jiné známé také pod označením kartonová krabice s víkem, obal s víkem, nasazovací krabice. Obaly s víkem se skládají minimálně z jednoho horního dílu (víko) a jednoho dolního dílu (dno). O vícedílných krabicích s víkem se hovoří, pokud se skládají z jednoho horního a jednoho dolního dílu, které jsou nasazeny přes trup. V případě krabic s víkem dále rozlišujeme mezi lepenými a nelepenými obaly.

Zasilatelské obaly

Zasilatelské obaly (nebo zasilatelské kartony) z vlnité lepenky umožňují a pomáhají zasílání zboží koncovému spotřebiteli. Jako výrobce obalů pro vás dokážeme vyrobit spolehlivé standardní obaly, například kartony DHL, obaly na maxi zásilky nebo klopové krabice za příznivou cenu. U THIMM dostanete přímo z výroby obalů i individuální zasilatelské obaly například s nevšedním tiskovým obrazem nebo s bezpečnostním uzávěrem.

Prodejní obaly

Jako prodejní obaly jsou definovány obaly, které jsou koncovému spotřebiteli nabízeny jako jednotka sestávající ze zboží a obalu. Neboť prodejní obaly obvykle končí u soukromého koncového spotřebitele, podléhají výrobci a obchodníci podle obalového zákona platného od začátku roku 2019 povinnosti být účastníkem systému pro sběr a recyklaci obalů. Tím je zajištěna ekologická recyklace prodejních obalů. Prodejní obaly z vlnité lepenky jsou udržitelnou a ekologickou alternativou k obalům z umělé hmoty, skla nebo kovu, neboť se skládají ze 100 % z obnovitelných zdrojů a lze je téměř kompletně recyklovat. Prodejní obaly jsou často opatřeny potiskem. Podporují tak propagaci značky a zboží v prodejně a také odbyt na místě prodeje. Nakupte prodejní obaly z vlnité lepenky přímo u výrobce a zajistěte si nejlepší cenu.

Zásobníky

V případě zásobníků z vlnité lepenky se jedná o tvarové výseky. Zásobník jako obal se výborně hodí pro přepravu a prezentaci zboží v maloobchodě. Zásobníky jsou díky své konstrukci určené pro ruční, poloautomatizované a automatizované balicí linky. Zásobníky jsou často známé také pod označením bedýnky.

Stěhovací krabice

Stěhovací krabice pro více prostoru, lepší ochranu a ergonomii koupíte nejlépe přímo u výrobce obalů: zajistíte si tak nejlepší cenu a mimořádnou kvalitu. U skupiny THIMM dostanete stěhovací krabice, které vám poskytnou výrazně příjemnější pohodlí při přenášení, vykazují konstrukční zvláštnosti pro vyšší stabilitu a mnoho vlastností, které vám usnadní stresující stěhování. Vyhněte se chybným koupím standardních stěhovacích krabic, které vás jen rozčílí, a informujte se zde u odborníků na obaly.

Dárkové obaly

Dárkové obaly pro výrobce značkového zboží kupte přímo od výrobce obalů: u THIMM dostanete dárkové obaly s individuální konstrukcí a potiskem pro vaše prodejní akce. Naši obaloví vývojáři umí vyvinout dárkové obaly z vlnité lepenky pro každý výrobek (např. lahve na nápoje, cukrovinky, kosmetiku, výrobky pro péči atd.). Do dárkových obalů je možné přibalit i reklamní nebo doplňkové výrobky (např. lahve s pivem s půllitrem). Zvyšte váš prodejní úspěch v obchodě pomocí inovativních dárkových obalů!

Potravinářské obaly z vlnité lepenky

Pro ochranu potravin před vnějšími vlivy nabízí společnost THIMM různá řešení z vlnité lepenky pro přímý a nepřímý styk s potravinami. Pro přímý styk s mastnými a vlhkými výrobky je v nabídce například inovativní druh vlnité lepenky foodWave®, který lze navíc bez problémů recyklovat. Naše obaly foodWave® | heatproof pro styk s potravinami jsou vhodné dokonce i k ohřívání pokrmů v klasické nebo mikrovlnné troubě do 220 stupňů Celsia. 

K výrobě této vlnité lepenky zpracováváme – za přísných hygienických podmínek podle standardu BRC – kvalitní papír z čerstvých vláken. Kromě toho se používají výhradně certifikované tiskové barvy, které jsou pro styk s potravinami velmi vhodné. Řada foodWave® tedy odráží duch inovací společnosti THIMM!

Uzavíratelný obal

Integrované bezpečnostní uzávěry umožňují ochranu krabice před neoprávněným otevřením. S uzávěry THIMM secureLock, THIMM parcelProof a THIMM Click&Safe a se samolepicími uzávěry můžete ochránit velmi hodnotné nebo citlivé zboží před manipulací a plagiáty. Váš koncový zákazník chce při nákupu získat jistotu, že obdrží objednané a nepoužité originální zboží.
Ve zdravotnictví se již na obaly vztahují přísné požadavky s ohledem na ochranu výrobků, aby se zabránilo jejich napodobování a vyloučilo se tak jakékoli zdravotní riziko.

Obaly z vlnité lepenky jsou udržitelné

Obaly lze použít jako jednocestná nebo vícecestná obalová řešení. U THIMM obdržíte udržitelné a ekologické obaly z vlnité lepenky. Velká výhoda ve srovnání s jinými obalovými materiály: kartony z vlnité lepenky sestávají z obnovitelných surovin. V naší výrobě vlnité lepenky používáme surový papír a lepidlo. Je to výhodné pro životní prostředí a také to zajišťuje vysoké hodnoty sympatie. Obaly z vlnité lepenky lze po použití kompletně recyklovat! Mnoho firem proto vědomě používá obaly z vlnité lepenky, neboť koncový spotřebitel je může bez problémů vrátit do recyklačního oběhu. Ekologická udržitelnost je a zůstává trendem a je důležitým faktorem pro strategie firem nebo rozhodování zákazníků o koupi. Navíc použité obaly na bázi papíru mají velkou hodnotu a kupují se na volném trhu.

Multimateriálové obaly od THIMM lze často použít jako vícecestná řešení. I u těchto obalů jde primárně o zpracování vlnité lepenky, ta se však dále kombinuje s různými materiály.

 

Koupit obaly: THIMM je váš výrobce obalů

Náš rodinný podnik založil v roce 1949 Walter Felix Thimm. Dnes pro vás a vaše obaly pracuje více než 3 000 zaměstnanců! Lidé jsou duší naší firmy, jsou neuvěřitelně nadšení pro všechno nové a jsou součástí naší tvůrčí rodiny: Hledáte nejlepší obalové řešení pro balení a prezentaci vašich výrobků? Naši poradci vám je rádi představí a již teď se těší na vaši poptávku.

Od přepravních obalů s funkcí ochrany po prodejní regálové obaly, přes reklamní a vystavovací prodejní stojany až po prodejní obaly s kvalitním tiskem – naši obaloví vývojáři a designéři pro vás vyvíjejí a navrhují to nejlepší řešení. A naši technologové obalových prostředků dnes vyrábějí vaše obaly z vlnité lepenky na mnoho pobočkách, takže jsou zastoupeni i ve vaší blízkosti.

Managament kvality pro vaše obaly

Řízením kvality v THIMM stanovujeme měřítka pro vaše obaly: Řízení výroby, hygieny i environmentální management se řídí podle mezinárodních standardů a představuje přesvědčivou kvalitu a ověřenou bezpečnost vašich obalů. Prostřednictvím integrovaného, systematického řízení kvality a nejmodernějších výrobních postupů a procesů údržby, jako jsou lean management a Total Productive Maintenence, zajišťujeme stálou vysokou kvalitu výrobků i procesů na všech pobočkách skupiny THIMM. V našich zkušebních laboratořích testujeme vaše obaly podle mezinárodních standardů a norem. Těmito zkouškami materiálu a obalů zajišťujeme, že jsou dodrženy všechny požadavky. Například kontrolujeme pevnost proti protržení u papíru, abychom zjistili odpor, kterému papír odolává při postupně se zvyšujícím tlaku až po protržení. Tuto zkoušku lze provést s papírem, surovinou pro výrobu vlnité lepenky i s lepenkou. Informujte se zde o zkouškách obalů jako je zkouška pádem nebo pevnost v tlaku na hranu.
Díky centrálnímu plánování výroby a centrálním logistickým službám reagujícími na požadavky, například metodou Supplier Management Inventory (SMI) s elektronickou výměnou dat (EDI), nabízíme vašim obalům velkou jistotu v zásobování a dodavatelskou flexibilitu.

Potisk obalů: reklama zadarmo!

Potisk obalů jako recept na úspěch: Jedním z hlavních nástrojů oddělení marketingu jsou vždy obaly. Díky potisku obalů můžete využít šest cenných reklamních ploch, často v obrovských nákladech, pro své marketingové cíle: a to šest ploch vašich obalů! Ve skupině THIMM pro vás máme k dispozici nejmodernější technologie pro potisk obalů:

  • Flexo-předtisk (technologie Belt) na obaly
  • Flexo-předtisk (centrální válec) na obaly
  • Flexo-přímý tisk na obaly
  • Offsetový tisk na obaly
  • Digitální tisk na obaly

 

Výborný tisk na obaly
Výborný tisk na obaly

Že skupina THIMM je odborníkem na potisk obalů, potvrdil i svaz Flexodruck Fachverband e.V.: cenu DFTA 2019 získal tiskový obraz na obal v kategorii „Předtisk vlnité lepenky“. Dalším vítězem, v kategorii „Digitální potisk obalu“, se stal tiskový obraz na displej. Obě ocenění dokazují nároky na kvalitu skupiny THIMM v potisku obalů.
Nechejte i vy opatřit své obaly individuálním potiskem! THIMM jako výrobce obalů vám samozřejmě nabídne i další obvyklé tiskové postupy. Rádi vám ukážeme rozdíly a najdeme pro vaše obaly nejlepší tiskové řešení. Kontaktujte nás a vyžádejte si poradenství ohledně potisku.

Obaly s potiskem:

Definice obalů

"Obal je v hodnotovém řetězci zásadním prvkem, bez něhož by sotva byla možná efektivní a účinná distribuce zboží. Zajišťuje plynulou logistiku výrobků, adekvátní ochranu produktu, je nositelem informací a propaguje značku. Obal ovlivňuje preference a také nákupní chování spotřebitelů. Tyto přidané hodnoty obalu se v komplexním procesu často podceňují."

Martin Hejl,
jednatel, THIMM pack'n'display, Všetaty

Kontaktujte nás – i pro vaše požadavky máme ten nejlepší obal!

Hledáte standardní obaly? Prohlédněte si náš e-shop: v našem e-shopu na www.kartonara.de najdete standardizované obaly a příslušenství s přidanou hodnotou pro průmyslové i soukromé použití. Zajímají vás individuální obaly nebo hledáte kontaktního partnera pro vaše speciální téma? Obraťte se přímo na nás. Naši pracovníci vám rádi pomohou.

Načíst...