Lékařství & farmacie

leky-pharmaceuticke-vyrobky-lekarny-zdravotnictvi-THIMM.jpg

Obaly pro lékařské přístroje a farmaceutické výrobky musí většinou odpovídat vyšším nárokům na kvalitu, bezpečnost a hygienu. Abychom Váš výrobek bezpečně přepravili z bodu A do bodu B, používáme v THIMM různé kombinace materiálů. Díky našemu know-how z různých oborů Vám poradíme s optimalizací obalů pro lékařské přístroje i displejů pro prodej farmaceutických výrobků. Displeje se svým funkčním designem zejména v lékárnách a prodejnách zdravé výživy zajišťují lepší viditelnost na POS a podněcují k nákupu. Přeprava a prezentace - to vše od jednoho dodavatele.

Obaly pro lékařské a farmaceutické výrobky i přístroje

Jako výrobci lékařské techniky a vybavení pro nemocnice a laboratoře vyrábíte citlivé a hodnotné přístroje na vysoké technické úrovni. Je proto nezbytně nutné, aby Vám obaly poskytovaly maximální ochranu při přepravě Vašich lékařských či farmaceutických přístrojů. Nejen při přepravě po silnici, ale i v letecké a námořní přepravě. Zejména v těchto případech působí na obaly pro lékařské a farmaceutické přístroje různé vlivy okolního prostředí. V závislosti na účelu použití a přepravní cestě chrání před poškrábáním, vnějšími vlivy prostředí a vibracemi. Obaly pro lékařské a farmaceutické přístroje jsou proto vyvinuty a vyrobeny podle nejvyšších standardů. Zkušební testy před dodáním zákazníkovi efektivně doplňují naše služby.

Inovativní obalové poradenství a optimalizace obalů na lékařské či farmaceutické přístroje

Obalové poradenství a optimalizace hraje velkou roli zejména u obalů a displejů pro lékařské i farmaceutické přístroje. Zde je možné nejen ušetřit náklady na materiál, ale i minimalizovat dopad na životní prostředí.

Díky vstupní analýze potenciálů množství součástí obalu dokázali odborníci z THIMM společně s firmou Greiner Bio-One International GmbH efektivně snížit množství různých typů obalů. Kromě čisté analýzy obalů se odborníci podívali i na interní přepravu zboží. I v tomto případě byl u procesních nákladů na obaly pro lékařství a farmacii zjištěn potenciál k optimalizaci.

Kromě potenciálu k optimalizaci obalů pro lékařské nebo farmaceutické přístroje existují možnosti úspor v souvislosti s materiály a procesy i u displejových řešení pro lékařské i farmaceutické produkty. Zajímavý příklad projektu v oboru lékařství a farmacie je optimalizace konceptu prodejního displeje pro společnost Dr. C. SOLDAN® GmbH. Pro široký sortiment známé značky bonbonů Em-eukal se dosud používaly různé displeje s různými konstrukčními díly. Obtížná manipulace s displeji, potřeba velkých skladovacích prostor a náklady na logistiku byly důvodem pro analýzu, jejímž cílem bylo zvýšení materiálové efektivity. Výsledek: Modulární koncept displeje vyniká malým počtem konstrukčních dílů a zjednodušením procesu objednávání.

Uzavíratelný obal bezpečný proti manipulaci pro větší bezpečnost výrobku


Léky a lékárenské výrobky podléhají přísným kontrolám v celém výrobním procesu. I pro obal a zasílání platí určité zásady, které slouží pro ochranu při prvním otevření a chrání před manipulací. Speciálně chráněny musí být zejména léky na lékařský předpis, ale také některé výrobky OTC (Over-the-counter). S uzávěry z vlnité lepenky své sekundární obaly zajistíte před neoprávněným otevřením a svému zákazníkovi poskytnete jistotu, že obdrží nepoužité originální zboží.

Hledáte uzavírací systémy z vlnité lepenky k ochraně svých výrobků? Pak se informujte o našich možnostech a obraťte se na nás!
 

Použití displejů k podpoře prodeje lékařských a farmaceutických výrobků

Displeje pro lékařské a farmaceutické výrobky podněcují k nákupu a dávají nové akcenty přímo v místě prodeje. Především v lékárnách a prodejnách zdravé výživy se uplatňují prodejní stojany nejrůznějšího druhu. Dekorace ve výlohách přitahující pozornost, sladěné koncepty displejů pro farmaceutické výrobky nebo pultové displeje v oblasti pokladny podporují marketing lékařských a farmaceutických výrobků na POS.

Podpora prodeje léků a farmaceutických přípravků 

Léky bez předpisu, tak zvané OTC (z anglického Over-the-counter drug) se v lékárnách prodávají volně. Právě v různých sezónních vlnách nemocí, například při jarních alergiích na pyl nebo při podzimních virózách lze výrobky prezentovat ještě výrazněji pomocí různých konceptů displejů. Společně s příslušnou dekorací do výloh tak podněcují k nákupu v místě prodeje.

Pro německou firmu Homöopathie Union GmbH z Karlsruhe jsme v THIMM vyvinuli zajímavý pultový displej. Pultový displej z vlnité lepenky je ekologická alternativa původního pultového displeje z plastu. Typický tvar lahvičky homeopatických globulí DHU zákazníkům na POS signalizuje známou značku. Konstrukce umožňuje, že pro výrobky mohou sáhnout pouze prodavači. Sám zákazník si výrobek vzít nemůže, čemuž brání okenní fólie. Displej je potištěn z vnější i vnitřní strany a do lékáren se zasílá složen a naplněn již se zbožím.

Kompletní balíček pro lékařství a farmacii na POS

Pro společnost Hahnemühle FineArt vyvinula firma THIMM kompletní řešení s digitálním potiskem na jednorázové roušky na ústa a nos. Kompletní balíček na POS se skládá z dávkovacího boxu, ze kterého lze pomocí odtrhávací perforace vyjmout roušku na ústa a nos, a z druhotného umístění, ve kterém lze příslušné obaly zavěsit. 

Jednorázová rouška snižuje riziko nákazy tak zvanými kapénkami. Tyto kapénky se šíří při mluvení, kašlání a smrkání. Jednorázová rouška od firmy Hahnemühle snižuje riziko nákazy díky použití kvalitních filtračních papírů a v přímém kontaktu s pokožkou nezpůsobuje problémy. Lze ji použít kdekoliv, například ve veřejných dopravních prostředcích, v supermarketech, čekárnách či na úřadech.

Přečtěte si více o firmě Hahnemühle a o rouškách na naší stránce Výrobky.

Také máte lékařské či farmaceutické přístroje, které vyžadují speciální a individuální ochranu během přepravy? Potřebujete své farmaceutické výrobky či léky na POS více zviditelnit? Pak je THIMM pro Vás tím pravým partnerem. Díky dlouholeté zkušenosti s obaly a displeji pro lékařské přístroje a farmaceutické výrobky Vás podpoříme od poradenství, optimalizaci, vývoj až po tisk, výrobu a kompletování.

Inspirujte se dalšími obaly a POS koncepty:

Načíst...