Obalové materiály

obalove-materialy-rozmanitost-ekologicky-vyroba-vyvoj-THIMM.jpg

Mezi obalové materiály patří kartony a krabice, výplňové materiály a polstrování, uzavírací prostředky a sáčky i vypolštářované obálky a zasilatelské tašky: V rozmanitosti obalových materiálů neexistují žádná omezení. Obalové materiály se od sebe liší nejen sortimentem výrobků, ale také vlastními surovinami. Papír, lepenka, umělá hmota a dřevo jsou jen některé ze surovin, které se pro jejich výrobu používají. Společnost THIMM vám přináší přehled všestranných obalových materiálů.

Obaly slouží v prvé řadě k ochraně vašich výrobků. Pro zajištění této ochrany je bezpodmínečně nutné najít optimální kombinaci obalových materiálů. V závislosti na výrobku se často používají umělé hmoty nebo lepenka, nezřídka také multimateriály s více než dvěma druhy materiálů. Většinou jsou nám známé krabice z vlnité lepenky, které se v závislosti na výrobku a obsahu plní polstrováním nebo výplňovým materiálem, např. bublinkovou fólií nebo tak zvanými fixačními tělísky, které tak chrání obsah před sesmeknutím. Takovou kartonáž a obalové materiály známe převážně z e-shopů.

Razantní vývoj segmentu e-commerce se týká i potravinářského průmyslu. Stále více lidí si objednává potřebné potraviny po internetu – rychle a pohodlně. Pro některé potraviny však v dodavatelském řetězci platí určité předpoklady. Obalové materiály z ekologické vlnité lepenky vyrobené ze suché trávy na ovoce a zeleninu či obalová řešení s funkcí chlazení – to jsou jen příklady řešení, která nabízí společnost THIMM. Společně s obchodníky a velkými výrobci značek probíhá vývoj dalších obalových materiálů pro budoucnost. Pro zákazníka a životní prostředí.

Společnost THIMM vám přináší přehled nejznámějších obalových materiálů a společně s vámi vyvíjí to nejlepší řešení pro váš produkt. Přesvědčte se sami!

Papír

Papíry jsou základem pro výrobu vlnité lepenky, liší se ale produkty, ze kterých se vyrábějí a skládají. Starý papír, kraftový papír, testliner a polobuničina je jen několik běžných termínů pro druhy papírů pro výrobu vlnité lepenky.
Četné kombinace papíru umožňují to nejlepší složení vlnité lepenky a jsou základem pro ochranu výrobku.

Vlnitá lepenka

Vlnitá lepenka je nejznámější a nejvíce používanější obalový materiál. Skládá se z různých druhů papíru a může se tak přizpůsobit různým výrobkům. Při výrobě se tak zvaný zvlněný papír a hladký papír spojí na zvlňovacím zařízení pomocí lepidla. Vlna pak může být jedna až čtyři.
Vlnitá lepenka se často používá jako alternativa jiných obalových materiálů, např. dřeva nebo umělé hmoty. Díky individuálním možnostem potisku a zušlechtění se nabízejí výrazné komunikační kanály.

Vlnitá lepenka z trávy

Vlnitá lepenka z trávy patří k nejnovějším ekologickým obalovým materiálům a rozšiřuje tak dosavadní možné varianty vlnité lepenky. Díky individuální struktuře a přírodnímu základu je vlnitá lepenka z trávy ideálně vhodná pro obaly a POS/POP řešení pro ekologické a veganské potraviny. V obchodech už teď můžete najít některé druhy ovoce v paletkách z vlnité lepenky z trávy. A trend jde ještě dál: Společně se známou firmou vyvinula společnost THIMM nové obaly a displeje z vlnité lepenky z trávy, které se v prodejnách používají pro podporu prodeje.

foodWave®

Nezávadný přímý kontakt s potravinami díky 100% čerstvým vláknům a speciálnímu laku – objevte foodWave®. Tento druh vlnité lepenky je ideálně vhodný pro ochranu vlhkých nebo mastných výrobků. Díky použití speciálního laku THIMM lze určité zabalené výrobky dokonce bez problémů ohřívat i v troubě.
foodWave® se vyrábí za přísných hygienických podmínek a je optimálním obalovým řešením pro přímý styk s potravinami.

Vstřikování papíru

Vstřikování papíru je jedním z nejnovějších vývojů, je-li třeba udělat z papíru určitý tvar. Papír se zpracovává tak, že je tvarován na prefabrikovaných vstřikovaných dílech. Možné jsou nejrůznější tvary.
Vstřikování papíru je ekologickou alternativou plastových komponentů, které se v obalech dosud používaly. Skládají se z malých, různě barevných granulátů a stlačují se do příslušné formy.
Obaly a komponenty obalů ze vstřikovaného papíru mají nízkou vlastní hmotnost a lze je kompletně recyklovat.

Dřevo

Dřevo jako obnovitelná surovina je základem pro papír, karton a vlnitou lepenku. Tento přírodní produkt najdeme v dřevěných bednách, dřevěných obalech nebo jako obalový komponent v nejrůznějších provedeních. Obaly ze dřeva se často kombinují s jinými materiály, např. panty, hřebíky nebo uzavíracími systémy, aby pak vznikl optimální obal.
Dřevěné obaly lze přizpůsobit výrobku i přepravě pomocí různých úprav a zušlechtění povrchů. Jako přebal slouží napříč všemi obory pro mnoho zboží i jako přepravní či dárkový obal.

THIMM jako odborník na téma vlnité lepenky je vaším partnerem při vývoji ekologického a zároveň atraktivního obalu. Ve známých oborech, jako FMCG (Fast Moving Consumer Goods), výroba nápojů, v oblasti e-commerce a v kosmetickém či farmaceutickém průmyslu je THIMM se svým know-how jako doma. S cílem najít „nejlepší řešení“ stojíme jako partner po boku zákazníků: od obalového poradenství až po výrobu.

Načíst...