Vlnitá lepenka z trávy

vlnita-lepenka-z-travy-papir-z-travy-struktura-vlakno-sberovy-papir-cerstva-vlakna-THIMM.jpg

Vlnitá lepenka z trávy je nový udržitelný trend v obalovém průmyslu. A právem! Vlnitá lepenka jako alternativa plastových obalů a jako doplněk stávajících výrobků z vlnité lepenky je optimálním obalovým materiálem pro konzumní svět, který stále ještě používá ve velkém plasty. Vlnitá lepenka z trávy je vyrobena z papíru z trávy a lze ji zpracovávat a potiskovat stejně jako jinou vlnitou lepenku. Přesvědčte se sami!

O vlnité lepence z trávy se aktuálně hodně mluví. Tímto tématem se nezabývají jen výrobci obalů, ale i malooobchody s potravinami. Průkopníky v této oblasti jsou například řetězce Rewe a Penny. Ekologicky udržitelné paletky z vlnité lepenky z trávy tak již nahradily plastové misky na jablka.  Ale to není vše: Druhotná umístění z vlnité lepenky z trávy lze perfektně využít v kontextu udržitelných potravin a výrobků a patří tak k účinné a komplexní prezentaci zboží.

Proč vlnitá lepenka z trávy?

Papír z trávy se vyrábí kromě pelet z trávy rovněž ze sběrového papíru. Podíl těchto surovin je v poměru 30:70.

Samozřejmě i u vlnité lepenky z trávy je možné měnit složení papíru. Wellenstoff i testliner je možné použít pro zvlněný papír, tak i vnitřní vrstvu. Výhody jsou zřejmé: Při výrobě obalů se doposud výhradně využívala celulóza, v budoucnu lze však pro ekologické obaly zpracovávat i trávu. Zatímco běžná celulóza se získává ze stromů, které musí růst několik let, tráva se seče několikrát ročně na kompenzačních plochách. Kromě skleníkových plynů, energie a odpadních vod šetří tato technologie i suroviny a může nabídnout ekologicky lepší vlastnosti.

Tráva pochází z dosud nevyužívaných zelených ploch, tak zvaných kompenzačních ploch. Tímto způsobem použití se generují další zdroje příjmu pro zemědělství a v regionu vznikají následně nová pracovní místa. Kompenzační plochy jsou zákonem určené a zemědělsky dosud nevyužívané plochy, které nikdy nebyly hnojeny ani chemicky ošetřovány. Tyto travnaté plochy se nenacházejí jen v Evropě, pro výrobu papíru a vlnité lepenky z trávy se využívají i travnaté plochy v Jižní Americe a Jižní Africe.
Celkově se výroba papíru z trávy technicky liší jen nepatrně od běžné výroby papíru. Na rozdíl od výroby celulózy z čerstvých vláken není v případě papíru z trávy nutný žádný varný proces s chemickými přídavky.

Stoupající poptávka na trhu po alternativních surovinách a udržitelných obalových materiálech ze strany obchodů a zákazníků činí z vlnité lepenky  důležitý trend budoucnosti. Při tom hraje roli také lepší marketingové aspekty, např. USP (unique selling proposition) a optická diferenciace na POS přispívají k přidané hodnotě vlnité lepenky z trávy.

Obaly z vlnité lepenky z trávy

Potravinářské obaly z vlnité lepenky z trávy se mohou používat díky certifikátům ISEGA pro přímý kontakt s potravinami. Kombinace čerstvých vláken trávy a recyklovaných vláken umožňuje přímý kontakt se suchými, nemastnými potravinami a potravinami, které se mají před spotřebou loupat nebo umývat.

Paletky, traye a přepravky z vlnité lepenky z trávy slouží pro přenášení a současně i pro prezentaci zboží.
Pomocí integrovaných stohovatelných rohů lze paletky z vlnité lepenky z trávy skládat na sebe. To je výhoda nejen z hlediska úspor nákladů na logistiku, ale i významné usnadnění manipulace pro obchod. Traye z vlnité lepenky lze také potisknout a nabízejí tak rozmanité možnosti komunikace pro podporu prodeje a prezentaci značky. Použití obalů z vlnité lepenky z trávy je vhodné pro různé oblasti - od potravin přes nápoje po kosmetiku, cukrovinky a elektroniku. Pro každý výrobek Vám pomůžeme najít ten vhodný obal!

Paletky, traye a přepravky z vlnité lepenky z trávy lze konstruovat standardizovaně nebo individuálně na míru Vašich výrobků.

Regálové obaly z vlnité lepenky z trávy, nazývané také Shelf Ready Packaging (SRP), jsou vhodné jak pro přepravu na místo prodeje, tak pro rychlé otevření a umístění do regálu. Regálové obaly v rámci celého dodavatelského řetězce splňují následujících pět požadavků: snadná identifikace, snadné otvírání, snadné umístění, snadný prodej a snadná likvidace.
Regálové obaly z vlnité lepenky z trávy mají rozmanité využití. Stále častěji se využívají v potravinářství a pro rychloobrátkové zboží.

Displeje z vlnité lepenky z trávy

Druhotná umístění jsou mobilními systémy k podnícení k nákupu na POS. Ekologická udržitelnost hraje důležitou roli nejen u obalů, ale i u displejů. Společnost THIMM vyvinula první displej z vlnité lepenky z trávy, který se používal v obchodním centru Bikini Berlin ve FoodBuzz.
Co je na displeji z vlnité lepenky z trávy zajímavé? Ekologicky udržitelné a veganské výrobky ze startupových firem zpočátku nemají přímou cestu do regálů maloobchodů s potravinami. Nové výrobky se prezentují nejdříve ve druhotných umístěních ve formě paletových a podlahových stojanů nebo v pultových stojanech přímo na konci regálů nebo u kasy.

Vlnitá lepenka z trávy najde své použití pro různé typy displejů. Pro druhotná umístění jsou vedle paletových displejů a podlahových stojanů využívány i pultové displeje. Použití vlnité lepenky z trávy je na první pohled viditelné v pěkné struktuře vláken a v mimořádné reprodukci tiskových barev. Digitální tisk je vhodný především u tiskových motivů s nízkým pokrytím plochy.

Perfektní dvojice – vlnitá lepenka z trávy a digitální tisk

Papír z trávy lze potisknout nezávisle na koncepci (neošetřený nebo nabarvený na bílo).  Možné jsou v tomto případě všechny tiskové metody. Individuální struktura papíru z trávy se projeví zejména při nanášení barvy na materiál. Struktura papíru zůstává i nadále zachována, což působí velmi zajímavě a vzbuzuje pozornost.

Papír z trávy je zvláštní na dotek, má specifický povrch i barvu, a proto je nutné zohlednit určité rámcové podmínky. Naši odborníci z THIMM Vám pomůžou najít správný druh papíru pro vlnitou lepenku z trávy, a tím zajistit optimální tiskový výsledek pro Vaše obaly a displeje. Doporučujeme využití vlnité lepenky z trávy pro ekologicky uvědomělé cílové skupiny a udržitelné produkty v kombinaci s vysoce kvalitním digitálním tiskem.
Aby vynikla jedinečná struktura vlnité lepenky z trávy, měly by být sladěny jak konstrukční prvky, tak tiskový motiv. Tak může být vlnitá lepenka z trávy stavebním kamenem a prvkem prvotřídního designu.

Srovnání digitálního tisku na natíraném a nenatíraném papíru a papíru z trávy:

/ 3

Možné oblasti použití vlnité lepenky z trávy

Vlnitá lepenka z trávy se používá napříč průmyslovými odvětvími pro obaly i displeje pro širokou škálu výrobků. Náměty pro využití v praxi:

  • Vhodná pro výrobky, sortimenty a značky se zaměřením na ekologickou udržitelnost
  • Potraviny v oblasti bio / fairtrade / UTZ: káva / čaj, čokoláda, ovoce / zelenina, mléko a mléčné výrobky
  • Přírodní kosmetika
  • Farmaceutický průmysl v oblasti přírodní léčby a homeopatie
  • Domov a zahrada s obaly na travní a rostlinná semena

Výhody vlnité lepenky z trávy

  • USP a optická diferenciace na trhu
  • Ekologická alternativa
  • Tráva je rychle obnovitelný zdroj a je k dispozici po celý rok
  • Tisk na vlnitou lepenku z trávy má výraznou strukturu
  • Různé oblasti použití pro obaly a displeje, zejména pro udržitelné, popř. biologické výrobky

Využijte ve své komunikaci logo pro papír z trávy!

Dejte svým zákazníkům a spotřebitelům najevo, že pro balení svých produktů používáte vlnitou lepenku z trávy. K tomu vám pomůže oficiální logo pro papír z trávy, kterou vám natiskneme na na každý obal i stojan z vlnité lepenky v barvě dle vašeho výběru. Značka pro papír z trávy je k dispozici v němčině nebo angličtině.
 

Načíst...