Potisk obalů

potisk-obalu-druhy-tisku-ofsetovy-tisk-digitalni-tisk-flexotisk-predtisk-primy-tisk-THIMM.jpg

Zajistíme pro Vás potisk - a dáme Vám vybrat z pestré palety možností. Ve skupině THIMM nabízíme různé tiskové technologie a zušlechtění obalů i prodejních displejů a dekorací: flexo-preprint (předtisk), flexo-postprint vč. High Quality Postprint (HQPP), ofsetový a digitální tisk.

Připravíme pro Vaše výrobky skvělý vstup na scénu

Kompetence v oblasti tisku pro nás neznamená jen samotný tisk. Poskytneme Vám komplexní podporu ve všech otázkách souvisejících s potiskem obalů! Díky naší předtiskové přípravě odborně zpracujeme Vaše data a upravíme pro zvolenou tiskovou technologii. Naše poradenství sahá od analýzy konkurenčního prostředí, přes design po předtiskovou přípravu až po procesně technickou péči a individuální vysoce kvalitní potisk obalů.

V potisku obalů disponujeme vysoce moderním portfoliem technologií.
V realizaci využíváme řadu tiskových postupů, např. flexo-předtisk (tisk centrálním válcem nebo naší jedinečnou tiskovou metodou Belt), flexo-postprint vč. High Quality Postprint (HQPP), ofsetový a digitální tisk. Naše správa barev s technologií korektury uzpůsobená tiskařským strojům umožňuje nejlepší kontrolu již během samotného procesu. Moderní kamerové systémy zajišťují neměnnou kvalitu při realizaci Vašich zakázek a splnění i těch nejvyšších požadavků.

Jaký je rozdíl mezi přímým tiskem a předtiskem?

Přímý tisk se provádí během zpracování hotových přířezů vlnité lepenky na zpracovatelském stroji. O předtisku se hovoří, když se k výrobě obalu používají role již potištěného papíru, role papíru byla tedy potištěna předem.

Flexografický tisk vs. ofsetový tisk: dva tiskové postupy a mnoho výhod

Tiskové procesy se v zásadě liší způsobem přenášení barvy na potiskovaný materiál. Flexografický tisk je tisk z výšky, tzn., že tiskové části vyčnívají z elastické polymerní přítlačné desky. Ofsetový tisk je postup tisku z plochy. Při něm se části, jež přenášejí barvu, vyleptávají z ploché kovové přítlačné desky.

Přenášené množství barev se u všech tiskařských postupů měří v linkách/cm. Při ofsetovém tisku (až 100 l/cm) lze na potiskovanou podložku tisknout více l/cm než v případě flexografického tisku (18 až 54 l/cm). Čím více linek, tím ostřejší je tiskový motiv, pokud jej pozorujeme zblízka. Typickými aplikacemi pro ofsetový tisk jsou kartonové dárkové obaly, brožury, plakáty nebo displeje; flexografický tisk se klasicky používá pro přepravní obaly, klopové krabice, přepravky nebo paletky.

Co se skrývá pod pojmem ThimmColor®?

Naše značka ThimmColor® je výsledkem dlouholeté kompetence v oblasti flexo-předtisku. Jako průkopníci na tomto trhu jsme vyvinuli jedinečný tiskový systém flexo-belt, který je spojením udržitelnosti a hospodárnosti. Umožňuje nejvyšší flexibilitu v objemech zakázek a velikosti tiskových formátů. Vaše atraktivní obalová a displejová řešení vyrobena z jednoho kusu.

THIMM je dvojnásobný světový rekordman v oblasti flexo-rotačního tisku

Již v roce 1997 dosáhla THIMM Verpackung GmbH + Co. KG svůj první světový rekord v tiskařství: během 24 hodin (tři 8hodinové směny a 3 pracovníci na směnu) uskutečnila 24 různé zakázky s 52 výměnami barev. Vyrobené množství odpovídalo 250 000 m² potištěného papíru nebo ploše 34 fotbalových hřišť!
O pět let později, v červnu 2002, dosáhla THIMM Print světového rekordu s největším jednodílným obrazem na světě, který byl vyroben flexografickým rotačním tiskem. THIMM může za tento výkon poděkovat své jedinečné tiskové technologií belt. Tehdejší světový rekord je pětkrát vyšší než výkon, který lze dosáhnout na flexografických strojích s centrálním válcem, které jsou v našem odvětví běžné. Nejkratší doba přípravy, úžasní zaměstnanci, špičková kvalita a téměř 100 % využití stroje byly důvodem, že se tento tisk postaral i o titulky v odborném tisku.

Digitální tisk: představení moderní tiskové technologie

Oproti klasickému tiskovému postupu jako například tisk z výšky, hlubotisk, tisk z plochy a protisk, nelze digitální tisk kategorizovat na základě potiskovaného materiálu ani podle nanášení barvy, neboť se zde nepoužívá žádný statický materiál k potisku. U tohoto tiskového postupu se tiskový motiv přenáší pomocí počítače přímo do tiskařského stroje.

Naše značka ThimmColor® digital umožňuje kvalitativně vysoký potisk obalů z vlnité lepenky a prodejních stojanů/displejů od jednoho nákladu. Kromě toho lze přesně realizovat individuální tiskové motivy, personalizovat obaly přesně dle potřebného množství kusů. Management barev nabízí možnost simulovat i jiné tiskové procesy.

Načíst...