Potravinářské obaly

obaly-na-potraviny-ovoce-zelenina-obaly-na-rychle-obcerstveni-vlnite-lepenky-udrzitelnost-thimm.jpg

Udržitelné potravinářské obaly pro gastronomii, provozy připravující jídlo s sebou a specializované nebo maloobchodní prodejny koupíte nejlépe přímo u výrobce: už od roku 1949 vyrábíme udržitelné obaly. Proto známe všechny požadavky na potravinářské obaly a dokonale je přetváříme na ta nejlepší řešení přímo pro vás! Naše potravinářské obaly zajišťují komplexní ochranu výrobku a zároveň vaše potraviny prezentují. Naše obaly jsou vhodné pro všechny druhy potravin – teplé, mastné, fritované, studené, mražené, nezpracované, odolné vůči vysokým teplotám, horké, ohřáté v mikrovlnné troubě nebo vlhké. Potravinářské obaly jsou ekologické a snadno recyklovatelné a fungují jako skvělý nositel informací o Vašich produktech a Vaší značce. Vyrábíme obaly pro přímý a nepřímý styk s potravinami. Kupte si hygienické, udržitelné potravinářské obaly přímo od výrobce!

Udržitelný povrstvený papír na potraviny

Ekologickým a recyklovatelným povrstvením ComBa® lze nahradit plastové obaly, povrstvené fólie a jiné materiály, které zatěžují životní prostředí. Řešení ComBa® lze díky udržitelné povrchové úpravě použít jako vnitřní vrstvu také u potravinářských obalů. Obal vyrobený z povrstveného papíru nepropouští vodu, olej a mastnotu. Po konzumaci lze obal jednoduše zlikvidovat jako sběrový papír a vrátit do recyklačního oběhu. 

Více informací o našem řešení ComBa® najdete zde.
 

Potravinářské obaly z udržitelné vlnité lepenky

Nikdo se už nemusí zlobit kvůli zbytečným plastovým obalům. Naše rozmanité obaly z foodWave® nabízejí vítanou ekologickou alternativu, která si z hlediska funkčnosti v ničem nezadá s plastovými obaly na potraviny. Ať už se jedná o ekologicky vypěstované ovoce nebo běžné potraviny, každý může výměnou plastů za vlnitou lepenku udělat něco pro trvalou udržitelnost.

Certifikované obaly na potraviny z foodWave® jsou určeny pro 100 % nezávadný přímý styk s potravinami. foodWave® je naše kvalitní vlnitá lepenka pro přímý styk s potravinami, která je vyrobena ze 100 % primárních vláken a je k dostání v bílé a hnědé barvě. Naše vybrané suroviny pocházejí z certifikovaných zdrojů (FSC®/PEFC). Tento druh vlnité lepenky se vyrábí za přísných hygienických výrobních podmínek v našem závodě certifikovaném podle standardu BRC, a to s použitím ekologického škrobového lepidla. Naše vlnitá lepenka foodWave® neobsahuje žádné minerální oleje a je tak velmi šetrná k životnímu prostředí i potravinám.
V kombinaci s naším speciálním lakem je dokonce odolná vůči mastnotě a oleji a díky tomu je optimální pro potravinářské obaly určené na mastné nebo vlhké produkty. Dokonce i při použití našeho speciálního laku lze potravinářské obaly foodWave® bez jakýchkoliv problémů recyklovat. Po vyprázdnění je možné obaly likvidovat spolu se sběrovým papírem. Na obaly jsou kladeny zvláštní požadavky zejména u pekařských a cukrářských výrobků, jako jsou croissanty, sladké řezy, nebo dokonce pizza, protože tyto produkty zanechávají na papíru obalu pro potraviny mastnotu a vlhkost. Materiál foodWave® lze díky velmi dobrým konstrukčním vlastnostem flexibilně využít také pro téměř všechny tvary obalů. 

Potravinářské obaly pro Food to Go

Z materiálu foodWave® je vytvořen i menu box. Menu box značky THIMM představuje optimální možnost uložení a bezpečné přepravy pokrmů s sebou – bez ohledu na to, zda se jedná o studené nebo horké potraviny. Jednodílný menu box s výklopným víkem lze snadno zavřít, a tak potraviny ochránit během přepravy. Velikost potravinářského obalu lze individuálně přizpůsobit, což nabízí široké spektrum použití. Můžete tak přepravovat cokoli od salátu a předkrmu přes hlavní jídlo až po dezerty.

Bez problémů je možné skladování v chladničce. Menu box lze sestavit jen několika málo pohyby, a to rovněž bez lepidla, a pak ho ihned používat. Vlnitá lepenka je vyrobena až ze 100 % z papíru z primárních vláken a nahrazuje misky z hliníku nebo misky s povrchovou vrstvou PE či silikonu. Díky tomu se snadno recykluje a je šetrná k životnímu prostředí.

 

 

Z naší lepenky foodWave® jsou vyrobeny také naše boxy na pizzu, hamburgery, snacky, těstoviny a kebaby a doplňují tak naše potravinářské obaly. Různé boxy se skvěle hodí na pokrmy s sebou. V našich udržitelných potravinářských obalech lze balit a přepravovat cokoli – asijské pokrmy, Döner Kebab, kari klobásy, párky v rohlíku, sendviče, burgery či řízky s hranolky a mnoho dalších pokrmů rychlého a pouličního občerstvení. Snadno a rychle má probíhat nejen příprava jídel, ale také jejich balení. Pomocí těchto obalů totiž můžete svým zákazníkům jídlo rychle a snadno zabalit nebo dát do ruky.

 

Hledáte udržitelné obaly na potraviny?

THIMM pack'n'display, Všetaty

Potravinářské obaly společnosti THIMM jsou ekologické a udržitelné. Obaly na potraviny dokážeme vyrábět v různých konstrukcích a velikostech podle toho, jak potřebujete pro svůj produkt. Obraťte se na nás!

THIMM pack'n'display, Všetaty
telefon: +420 315 617 111

Potištěné a exkluzivní potravinářské obaly z lepenky 

Použitím ekologicky udržitelných trayů z vlnité lepenkypotravinářských obalů lze snížit spotřebu plastových a hliníkových obalů nebo ji zcela nahradit. Traye nabízejí nejrůznější možnosti použití pro přímý a nepřímý styk s potravinami. Do těchto obalů je možné balit sušenky, koblihy, čokoládu, pečivo, těstoviny, ovoce a zeleninu a spoustu dalších potravin. Lze je přizpůsobovat a používat nejrůznějším způsobem. Pro tento účel se skvěle hodí naše jemné druhy lepenky s vlnou E a vlnou F, které mají mimo jiné i logistické výhody. Pro vaše potraviny dokážeme vyrobit standardní i kónické traye, nebo traye z vlnité lepenky s odnosným uchem a mnoho dalších konstrukcí. Na přání zákazníka je možné je zušlechtit díky jedinečným možnostem digitálního tisku či flexotiskem, což napomáhá atraktivní prezentaci značky.

Díky laserovému výseku můžete vašim potravinářským obalům propůjčit zvláštní exkluzivitu a upozornit na váš produkt. Konturami, symboly, jemnými vysekávanými motivy nebo extravagantními tvary se odlišíte od konkurence a na POS bude váš produkt nepřehlédnutelný.

Traye z vlnité lepenky lze sestavit předem a podle potřeby dodat vložené do sebe. Díky této předchozí kompletaci je možné je hned používat a plnit.

Ekologické potravinářské obaly: balení na ovoce a zeleninu z vlnité lepenky

Analýza uhlíkové stopy provedená univerzitou ve Freiburgu ukazuje ekologické výhody obalů z vlnité lepenky ve srovnání s obaly na ovoce nebo zeleninu vyrobenými z PET. Vědci zjistili, že životní cyklus obalu z vlnité lepenky dosahuje 0,017 kg ekvivalentu CO2. Klimatické efekty obalu z PET jsou s hodnotami 0,036 kg ekvivalentu CO2 více než dvakrát vyšší. Při měření byl vždy posuzován proces od výroby potravinářského obalu až po jeho „konec života“.

Vlnitá lepenka přesvědčí po ekologické stránce svou vysokou mírou recyklace a použitím obnovitelných přírodních surovin. Potenciál nahradit plastové obaly recyklovatelnými obaly z vlnité lepenky, je velký!

Další informace k analýze uhlíkové stopy provedené univerzitou ve Freiburgu najdete u Sdružení výrobců vlnité lepenky(VDW).

Načíst...