Účinnost materiálů

efektivita-materialu-vlnita-lepenka-karton-suroviny-obal-zdroje-THIMM.jpg

Naše nezávislost v oblasti získávání surovin nám ve všech našich obchodních divizích přináší jistý stupeň volnosti při návrzích konstrukcí obalových řešení. Jako jeden z předních neintegrovaných výrobců obalů jsme v posledních letech neustále rozšiřovali paletu materiálů a pro naše zákazníky jsme vyvinuli zcela nová obalová řešení.

Dodáváme výrobky z vlnité lepenky v nejrůznějších kombinacích materiálů, od lehkých řešení až po těžkou vlnitou lepenku RhinoPlate®. Zpracováváme také hladkou lepenku, technické pěny, dřevo, plasty i speciální obalové materiály. Přesně podle Vašich potřeb. Zvláštní důraz klademe samozřejmě na ekologičnost a udržitelnost nákupu surovin.

Od suroviny až po hotový výrobek

Takzvaný surový papír pro výrobu vlnité lepenky se používá jako základní surovina pro výrobu vlnité lepenky. Tento papír se z převážné většiny skládá z recyklovaného papíru s určitým podílem primárního vlákna a škrobového lepidla. Papír se zahřívá a vlhčí vodní parou. Působením tlaku a tepla pak papír prochází mezi dvěma ozubenými, do sebe zapadajícími zvlňovacími válci. Vlny jsou do papíru tak říkajíc "zažehlovány". Následně se vlnové výstupky potřou škrobovým lepidlem. Nakonec se pomocí přítlačných válců na vlnky z každé strany nalepí hladké pruhy papíru.
Pak se hotová vlnitá lepenka vysuší a nařeže na tzv. přířezy, z nichž se poté na zpracovatelských strojích vyrobí vlastní obaly, např. tvarové výseky, klopové krabici nebo také displeje.

Jeden výrobek - dva druhy papírů pro výrobu vlnité lepenky

Jaký je rozdíl mezi kraftovým papírem a testlinerem?
Kraftové papíry (kraftlinery) jsou papíry, které se vyrábějí z jehličnatých stromů a sestávají z primárních vláken nejméně z 80 %. Kraftové papíry jsou velmi pevné a stabilní surové papíry pro výrobu vlnité lepenky.
Testlinery jsou recyklované papíry, které jsou na rozdíl od kraftových papírů vyrobeny ze 100 % z recyklovaného papíru. Ve srovnání s kraftovým papírem disponují testlinery zpravidla nižšími kvalitativními vlastnostmi.

Načíst...
Tato webová stránka používá soubory cookie k zajištění nejlepších možných služeb. Vaší návštěvou na www.thimm.cz souhlasíte s Použití souborů cookie.