Digitální tisk

digitalni-tisk-metoda-tisku-funkce-stroj-vyhody-THIMM.jpg

Bez výhod digitálního tisku už se obalový průmysl neobejde: Digitální tisk je ideální pro výrobu v malém až středním nákladu a umožňuje individuální potisk obalů a prodejních stojanů. Jak digitální tisk funguje? Vše Vám mohou vysvětlit odborníci na digitální tisk ze společností skupiny THIMM.

Definice digitálního tisku

Digitální tisk je metoda nepřímého tisku. To znamená, že není potřeba samostatná matrice. Tiskový motiv se z počítače přenáší přímo do tiskového stroje. Oproti jiným způsobům tisku jako např. ofsetovém tisku nebo gumotisku tedy není nutné nákladné strojní vybavení.

Z hlediska rozlišení je digitální tisk srovnatelný s ofsetovým tiskem. Proto je digitální tisk optimální pro kvalitní obaly a prodejní stojany (displeje).

Možnosti použití a výhody digitálního tisku

Digitální tisk je zvlášť vhodný pro výrobu v malém a středně velkém nákladu v různých formátech. Díky nízkým nákladům na přípravu vznikají výrazné úspory v porovnání s jinými metodami tisku. Nemusíte zadávat hromadné objednávky velkých nákladů a mít velké skladové zásoby. Buďte flexibilní a ušetřete náklady na předtiskovou přípravu!

Pro rychlý vstup na trh je digitální tisk nepostradatelný: Získáte výhodné zkušební výtisky pro průzkum trhu. Tato metoda nepřímého tisku umožňuje rychle změnit tiskový motiv, a tak zkrátit dodací lhůty. Využijte digitální tisk k optimalizaci Vašeho dodavatelského řetězce!

Získejte věrné zákazníky individuálně řešenými obaly pro speciální prodejní akce a obaly k různým příležitostem. Obsah tisku může být dokonce personalizovaný. V návrzích nejste omezeni ani výběrem barev: barevný model CMYK používá tři barvy – cyan, magentu, žlutou – a základní černou (její označení „K“ pochází z anglického výrazu „key plate“). Při digitálním tisku lze pomocí procesních barev CMYK simulovat mnoho speciálních barev. Tím se minimalizují odchylky barevných odstínů. Výtisk může obsahovat také neviditelný kód. Řešte tisk aktuálně a individuálně!

Podrobnosti o digitálních tiskových strojích

Podniky skupiny THIMM používají pro digitální tisk mimo jiné HP digitální tiskový stroj pro předtisk rolí. Jeho přednostmi jsou rychlost, stálost a všestrannost: díky rychlosti 183 metrů za minutu, kvalitě 1200 dpi na úrovni ofsetového tisku a pracovní šířce 2,8 metru Vám můžeme nabídnout úplně nové možnosti.

Digitální tisk

Tento stroj může pracovat s papíry gramáže 80 až 400 gramů na čtvereční metr. Čtyřbarevný tisk CMYK s vodou ředitelnými barvami splňuje všechny požadavky na materiály, které jsou v nepřímém styku s potravinami.

/ 3
Načíst...
Tato webová stránka používá soubory cookie k zajištění nejlepších možných služeb. Vaší návštěvou na www.thimm.cz souhlasíte s Použití souborů cookie.