Martin Čurda, koordinátor výroby POP & POS projektů

Začal jako brigádník a dnes koordinuje výrobu v rámci nového oddělení zaměřeného na POP & POS prezentace z vlnité lepenky a těší se z různorodé práce a zodpovědnosti za patnáctičlenný tým.

Martine, pocházíš ze Všetat, tak že THIMM znáš už dlouho?
Jako student jsem tu byl koncem devadesátých let dokonce i na brigádě. Vypomáhal jsem ve výrobě a zjistil, že se tu vyrábí obaly z vlnité lepenky a ne igelitové tašky, jak jsem si původně myslel. Když bych měl porovnat výrobu tenkrát a dnes, tak je to velký rozdíl - dnes je výroba více automatizovaná a robotizovaná.

Kdy jsi nastoupil do závodu THIMM pack’n’display?
Po maturitě jsem jako mechanizátor zemědělských strojů prošel různými odvětvími i funkcemi. Pracoval jsem jako nákupčí, kvalitář, poznal jsem co obnáší produkce koření a skoro deset let jsem strávil v oboru IT. Po čase jsem se ale rozhodl pracovat v blízkosti domova a když mi známý doporučil THIMM, tak jsem to v roce 2012 zkusil.
Nastoupil jsem jako operátor na zvlňovacím stroji, největším stroji (srdce firmy!), kde se vyrábí vlnitá lepenka, ze které se pak na zpracovatelských strojích potiskují a vysekávají vlastní obaly. Zhruba měsíc jsem se zaučoval, ale pak už jsem uměl stroj ovládat sám a po pěti letech jsem se stal „mašinfírou“, jak u nás interně říkáme vedoucímu stroje.

Co tě přimělo změnit svou pozici?
Chtěl jsem zužitkovat všechny moje zkušenosti z dřívějška. Při obsluze zvlňovacího stroje jsem neměl tolik příležitostí využívat např. svých počítačových znalostí, ani své komunikativní dovednosti. Naučil jsem se však dobře pracovat v týmu, což bylo velmi důležité pro mou další práci. Když se pak v roce 2018 spouštěl projekt POS, tak jsem věděl, že to je pro mě šance a nová výzva.
Dnes jsem koordinátorem výroby POP & POS projektů. Řídím tým 15 zaměstnanců na čtyřech strojích, školím, plánuji a zavádím interní výrobní procesy. Stal jsem se součástí týmu, který v našem závodě vytváří něco zcela nového. To mě motivuje a baví. Jsem činný nejen ve výrobě, ale i v kanceláři. Líbí se mi právě ten mix. Celý den jen u psacího stolu bych nevydržel.
V rámci příprav jsem měl i možnost navštívit i náš sesterský závod v německém Wörrstadtu. Je fajn, že si v rámci skupiny můžeme zkušenosti takto předávat, využívat synergií a učit se od sebe navzájem.

Jaké výhody pro tebe má práce v THIMM pack’n’display?
Každý den je jiný. Je to pestrá a slušně ohodnocená práce v dynamicky se rozvíjející rodinné firmě. Vážím si důvěry, kterou ve mně firma má, protože se jedná o zcela nový projekt. O to víc mě to v práci motivuje, abychom byli úspěšní a naši zákazníci spokojeni. Do práce to nemám daleko, na kole zvládám cestu za několik minut. A v neposlední řadě jsem v THIMMu poznal i svou manželku, spřízněnou duši, se kterou čekám již třetího potomka. To bych viděl jako největší výhodu.

Načíst...