Mirka Najmonová, operátorka lepicího centra

Má ráda výzvy a techniku. Když Mirka Najmonová ve všetatském závodě THIMM pack'n'display poprvé viděla velké zpracovatelské stroje pro výrobu obalů z vlnité lepenky, měla jasno. Dnes je zkušenou operátorkou v lepicím centru se stroji na výrobu lepených konstrukcí obalů.

V Čechách není učební obor, kde se dá výroba obalů a obsluha strojů na zpracování vlnité lepenky naučit. Jak jsi se do THIMM pack’n’display dostala?
Jsem vyučená servírka. Tedy z úplně jiného oboru. Ale když jsem po mateřské dovolené hledala práci, využila jsem nabídek firem na Mělnicku, odkud pocházím. Tam jsem nasbírala první zkušenosti v technickém zázemí. Nevyhovoval mi však tamní kolektiv. A to je pro mě stejně důležité, jako práce samotná. Proto jsem hledala nové pracovní místo. THIMM mi byl doporučen. Když jsem pak byla ve firmě a poprvé viděla ty velké stroje, věděla jsem, že to chci zkusit. Mám ráda výzvy a ovládat takové velké stroje mě opravdu lákalo.

Jak dlouho trvalo, než jsi se všechno potřebné naučila?
Dnes jsem v THIMM pack’n’display už 1,5 roku a vyzkoušela jsem si tu všechny stroje. Když někdo někde chyběl, tak jsem tam šla pomoct. První stroj, který jsem se naučila ovládat byla rotační raznice. Ze začátku mi byl na blízku školitel. Měla jsem kdykoliv možnost se na někoho obrátit. To je obrovská výhoda. A když člověk chce, naučí se všechno.  Než jsem mohla sama ovládat stroj, trvalo to asi 6 měsíců.
Po čase jsem potřebovala další výzvu a na vlastní žádost jsem nastoupila do našeho lepicího centra ke strojům na výrobu lepených konstrukcí obalů. Čtyři stroje tu ovládá tým asi 12 lidí. Kolektiv je opravdu super! Navzájem si pomáháme, smějeme se spolu a práce nás baví.

Když bys mohla něco vzkázat těm ženám, které se zatím zdráhají se o práci ve výrobě v THIMM přihlásit, co by to bylo?
Rozhodně tu není fyzicky těžká práce. Sice to chvíli trvá, než se člověk naučí stroj ovládat, ale stojí to za to. Nebojte se, si to vyzkoušet! Já tu jsem maximálně spokojená.

Načíst...