Tomáš Polák, vedoucí týmu přípravy tisku

Když Tomáš před lety do firmy THIMM nastoupil, netušil, že tu najde svou novou vášeň: tisk. Obor, který mu do té doby byl naprosto neznámý, ale který ho nadchl a ve kterém se rád dál vzdělává. A to právě za podpory firmy THIMM pack’n’display.

Jak jsi ve všetatském závodě THIMM začal?
Po střední škole jsem příležitostně pracoval na brigádách, ale dlouhodobě mi chyběla jistota stálého zaměstnání. Pocházím z Mělnicka a rodinný přítel mě upozornil na THIMM, protože od svého známého věděl, že je tam spokojený.
Při mé první návštěvě firmy jsem byl ohromen velikostí závodu. Nečekal jsem tak velký podnik s tolika zaměstnanci v tak malé obci jakou jsou Všetaty. Hned jsem měl pocit jistoty. A chtěl jsem to tu zkusit. Navíc to mám do práce na kole za pět minut. Nemusím nikam daleko dojíždět a šetřím čas. To je pro nás z okolních vesnic velká výhoda.
Nastoupil jsem na Mikuláše v roce 2011 a asi rok a půl jsem pracoval na různých strojích jako odebírač hotových výrobků, vypomáhal jsem tam, kde bylo potřeba a postupně jsem se seznamoval se všemi stroji, které ve výrobě máme.

Kdy nastal ten příslovečný zlom tvé kariéry?
Lákalo mě zkusit něco nového. Dostal jsem nabídku pracovat v servisu výroby, kde se připravují výsekové nástroje, tiskové štočky a míchají barvy. Sice jsme se všichni v týmu navzájem zastupovali, ale mým hlavním úkolem bylo míchat barvy pro tiskové zakázky.  Záhy jsem zjistil, že mě to baví. Měl jsem skvělého, zkušeného kolegu, od kterého jsem se snažil naučit co nejvíc. V té době mi však ještě chyběla teorie. Ale protože firma moje nadšení pro tisk od začátku podporovala, mohl jsem se účastnit několikadenního kurzu zaměřeného na tiskové technologie a později jsem při zaměstnání absolvoval třísemestrové licenční studium moderních technologií v polygrafii. Byl jsem si pak mnohem jistější. Nabitý novými vědomostmi jsem doprovázel složitější tisky na HQPP stroji. Každou zakázkou jsem sbíral další zkušenosti. A jak dnes vím, tenhle obor potřebuje více praxe než teorie.

Založením oddělení přípravy zakázek v THIMM vznikla nová pozice referenta specializovaného na tisk. Tu jsem rád přijal, protože zde mám ideální možnost využít své znalosti z výroby a propojit je s administrativou. To se mi líbí. Zastřešuji tiskové zakázky realizované jak u nás ve Všetatech, tak i v rámci skupiny. Měl jsem možnost se seznámit s tiskovými stroji v německém Northeimu, kde je flexotiskový stroj Beltline, i v Ilsenburgu, kde je digitální předtiskový stroj. Naše oddělení se časem rozrostlo a na přípravu tisku je specializován tým o sedmi lidech. V dubnu 2021 jsem dostal nabídku převzít vedení tohoto skvělého týmu a rád jsem tuto výzvu přijal. Jako vedoucí týmu přípravy tisku mám ještě větší zodpovědnost a vážím si toho.

Co podle tebe THIMM od ostatních firem odlišuje?
Fakt, že je THIMM ve Všetatech už 25 let, je dokladem stability firmy. Navíc tu panuje opravdu rodinná, přátelská atmosféra. To se tak často nevidí. Není to žádný anonymní koncern. Lidi se tu tolik nestřídají a i to svědčí o tom, že se jim tu líbí.

Načíst...